Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak a futtató a...

A kutyámnak a futtató a mániája. Más is van így ezzel?

Figyelt kérdés

Kutyám 2 éves kan, 1 éve van nálam. Valami "harci kutya" meg terrier keveréke lehet és hiába megyek vele ide-oda, amoda, parkba, ligetbe, erdős részre, MINDIG a kutyák kellenek neki.

Pl. megyünk a Margitszigeten, elszalad előtte egy mókus és jön egy kutya, mi kell neki? A kutya. Egy nap 30 kutyával játszik póráz nélkül, de a 31. kutyához is odamenne még pórázon is.


Több futtatóba is járok vele, az egyik legalább 500 méter hosszú, sok-sok jófej kutyával, egy jobb alkalom után alig bír haza jönni velem úgy elfárad.



Most úgy néz ki egy napi programunk, hogy reggel és este egy rövidebb séta, délután meg egy 2-2,5 órás séta amiből legalább 1 óra kutyázás. Délután kilépek az ajtón és már be van zsongva, mert tudja, hogy kutyázhat. Ha meg nem arra indulunk, akkor olyan, mint akit leforráztak :D Borzalom :D



2015. márc. 12. 00:22
1 2
 11/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ha amúgy fegyelmezett, és bármikor be tudod hívni a futiban egy szóval, vagy utcán le tudod tiltani, hogy szabadon odaszaladjon egy másik kutyához, akkor hadd élje ki magát a futtatóban játék közben más kutyákkal. Ezek mellett azért legyen fegyelmezett séta, és csak Veled történő játék-tanulás napi szinten...Ez így összesen kiegyensúlyozott kutyát eredményez
2015. márc. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Ó,a futtatóig szigorú, fegyelmezett séta van (és nem rongyolhat be rögtön a kapun se) :)


Sokszor gyakorolok vele ezt-azt a kutyák között is (helyben maradás, hagyd, behívás) és nagyon ügyes, lelkes.


Elég kemény fejű, karakán kis dög, de úgy látom nagyon sokat használt neki a rendszeres kutyázás, sokkal kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb és jobban is figyel rám (mármint, hogy Ő szem elől ne tévesszen ENGEM), ill. jobban hallgat rám. (Főleg, hogy többször megvédtem már más kutyáktól, volt olyan is, aki konkrétan a torkára ment én meg rögtön leszedtem róla, azt hiszem akkor nőhettem sokat a szemében :D) Első hívásra jön a kapuhoz, ha megyünk, ha valakivel konfliktus van rögtön le tudom állítani, megtanult mindenféle méretű, korú és habitusú kutyával megfelelően játszani, szóval el se tudom képzelni mennyivel nehezebb helyzetben lennék most vele, ha ez a futtatózás kimaradt volna az életéből :)


Lehet, hogy majd megunja egy idő múlva a kutyázást, de jelenleg nem úgy néz ki :D

2015. ápr. 14. 00:35
 13/14 Szilvi & Argos ***** válasza:

Gratula, szuper!

Ha meg van az egyensúly a futis bandázás, közös séta, tanítás, játék közt, akkor kiegyensúlyozott a kutya, semmi gond :)

Mi is változatosan élünk. Van, hogy hetekig csak Duna-parti séták vannak, van, hogy 2 hétig alig látjuk a partot...van, hogy folyton bandázunk, vagy épp csak kettesben sétálunk :) Változatos, de ezt élvezzük mindketten, nem szokjuk meg, nem unjuk meg a monotonitást.

Nem is tudom, hogy bírják a panelosok, hogy naponta 3-szor fél órában csak a futiban vannak, vagy a megszokott rövid tömbkört teszik meg állandóan...ott golyóznék be :P Tisztelet a kivételeknek!

2015. ápr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

"Nem is tudom, hogy bírják a panelosok, hogy naponta 3-szor fél órában csak a futiban vannak"


Jajj, ezt én se értem, sokan vannak pedig ilyen gazdák!

Igazából sokszor nekem nincs is kedvem menni a futtatóba, de rajta meg látom, hogy be van sózva, hogy arra induljunk el én meg úgy vagyok vele, hogy legyen meg a kis boldogsága. Elég "messze" is van tőlünk, olyan 2 kilométerre, a többség a sarokról meg a környező házakból jár oda le a kutyájával :D

2015. ápr. 15. 23:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!