Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szerettessem meg a...

Hogy szerettessem meg a kutyámmal a sétát?

Figyelt kérdés
Örökbefogadtam egy hamarosan 1 éves kutyát és mikor sétálni szeretném vinni, akkor nagyon makacs, ki se akar jönni a kapun. Ilyenkor felveszem és kiviszem, de séta közben sem jön rendesen, mindig valamerre húz... Miért akar ennyire otthon maradni? Hogy tanítsam meg rendesen sétálni?

2015. márc. 12. 15:46
 1/3 anonim válasza:

Az örökbefogadott kutyák egy része félős, sok dolog érte az utcán ami nem volt neki pozitív.

Én 10 éve fogadtam örökbe egy tacskó kutyát, nagyon félős volt,ha pórázon volt akkor össze vissza ment..

Rövidebbre húztam a pórázt, és a lábam mellett vezettem sok ideig és megszokta, aztán már nem ment el, de ha úgy hozzád szokik a kutya akkor téged fog nézni hogy merre mész és téged követ majd.

Tavaly nyáron találtam egy kutyát az utcán totál lesoványodva, gyengén, és telis teli bolhákkal (kb 200 bolha volt benne még a szemében a fülében mindenében mászkáltak a bolhák) gondolhatod milyen szörnyen nézett ki, még szopnia kellett volna, gondolom valaki kidobta, ezért gondolkodás nélkül befogadtam és gyönyörű kiskutya lett belőle.

Próbáltam őt pórázra szoktatni, de annyira félt az utcán hogy látszott is rajta az idegesség, megtorpant és meg se moccant pórázon, neki a sok szeretet és a kitartás segített, én jutalomfalatokkal vezettem rá hogy hogyan menjen az úton. Ha szépen ment kapott falatot ami eleinte nehéz volt mert azt hitte hogy mindig kapni fogja:D. A tacsinak a rövid póráz segített, a talált keverék kutyusnak a bátorítás jutalom falatokkal, próbáld meg valamelyiket mert nekik használt.:)

2015. márc. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet :D
2015. márc. 12. 17:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Kösd össze valami olyan tevékenységgel a sétát, amit a kutya szeret. (labdázás, valamilyen játék)Illetve próbálj meg olyan helyet keresni, ahol kevés zavaró zaj, körülmény van, pl a park félreeső része. Ott foglalkozz vele, a séta ne csak mászkálásból álljon, hanem játssz vele nagyon sokat, beszélj hozzá megnyugtató hangon, így a kutya egy idő után biztonságban fogja érezni magát és kellemes érzéseket társít a sétához.
2015. márc. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!