Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatok, vélemények a...

Tapasztalatok, vélemények a border collieról?

Figyelt kérdés
Verseny szinten szeretnék vele frizbizni

2015. márc. 12. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem elég energikus kutya. Inkább kertvárosba vagy farmra való, mert ott tud futkosni meg ugrálni. De ha van valami erdő vagy tér szerintem az is jó.

De a versenyzéshez biztos jó. Ha még ilyen frizbis kutyák közül szeretnél válogatni esetleg az ausztrál juhász kutya is jó.

2015. márc. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagy a mozgásigénye,van,hogy elviszem sétálni,utána még frizbizni akar.De olyan is akad,hogy párszor eldobom neki a labdát aztán kiterül. Egyébként az enyém elég hamar megtanult frizbizni,először csak gurítottam a földön neki,aztán ment a levegőben is . :)

Egyébként itt van egy videó róla ,ha érdekel : https://www.youtube.com/watch?v=-NMPYQcCOaw

2015. márc. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

2# nagyon ügyes,édes:)

2015. márc. 12. 17:46
 4/8 anonim ***** válasza:
#2: betonon ne ugráltasd, mert tönkrevágod az ízületeit.
2015. márc. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 every95 ***** válasza:

Betonon tényleg ne, főleg mert láttam olyat, hogy ahogy futott, és befékezett a betonon a kutya, felszakadt a talpán az a puha rész....

Én ezért is csak fűben játszom vele, vagy kint a határban.

Mellesleg én is border collie gazdi vagyok. Előtte volt már pár kutyám, és menhelyre is járok sétáltatni kutyákat, és el tudom mondani, hogy ég és föld... :)

Igaz, hogy vannak a kutyák, és van a border collie. Minden pillanatban azt figyeli, hogy mit mondasz neki, egy pillanat alatt fölpörög játéknál, és egy pillanat alatt le is tud higgadni.

Extrém helyzetekben is kezelhető marad, szóval szerintem a legjobb kutya a világon. Csak ajánlani tudom :)

2015. márc. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Találkoztam eggyel, munkatársam kutyájával. Családi házban laknak (bár a kutya többnyire a lakásban van velük), sokat sétáltatják. Agilityznek, Flyballoznak, tanulgatnak. De a kutya így is pörög állandóan. :)
2015. márc. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nekünk is Borderünk van és a legjobb kutya világon!

De csak akkor vállald be ha van mindennap energiád és időd(legalább egy óra naponta) mert ha nem mozog eleget, akkor kicsit zizi is lehet. A miénk imád frizbizni, biztos versenyző :)

Ha sokat foglalkozol vele meghálálja, nagyon tudja szeretni a gazdáját ha például haza megyek mindig olyan boldog, ugrál, futkos, és csóválja a farkát. :)

Terelő kutya úgyhogy ha van rá lehetőséged kiskorától kezdve tereljen valami állatot a miénk pl: imádja ezt is :)

És persze minden egyes vele töltött pillanat boldogságot hoz a mindennapjaidba plusz kikapcsolódásnak is tökéletes, röviden csak ajánlani tudom :)

2015. márc. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2015. márc. 18. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!