Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy ennyire...

Lehetséges, hogy ennyire eltérőek a kutyatápok adagolása? (A többi →)

Figyelt kérdés

Jelenleg egy olcsóbb fajta táppal etetem a 10 hónapos nagytestű kutyám, eddig ettől is szépen fejlődött, sőt sokan megkérdezték, hogy mivel etetem, hogy ilyen szépen fejlődik, viszont úgy látom, hogy már nem elég neki ez a táp. Már több mint fél kilót megeszik (570 g), de már két hónapja nem nőtt a súlya.


A lényeg, hogy tápot akarok váltani, nézegettem a jobbnak mondottakat, és azt vettem észre, hogy általában 400-500 gramm körüli a napi ajánlott mennyiség, viszont a Brit Premium tápoknál ez lényegesen kevesebb, átlag 260-270 gramm! Ez létezik, vagy baromira alul vannak méretezve ezek az adagok?



2015. márc. 13. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Létezik, de pont a Britből általában többet kell adni az ajánlott adagnál :)

Amúgy ez úgy van, hogy ha a bevitt kajából arányaiban sok tud hasznosulni a kutyában, akkor értelemszerűen kevesebbet kell belőle etetni ahhoz, hogy ugyanazt a hatást elérd. Ezért tudnak a jobb tápok kevésbé drágák lenni a konkrét árkülönbségnél, mert jobb a felszívódásuk, kevesebbet kell adni belőle.

2015. márc. 14. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem akarnám én megkérdőjelezni, amit mondasz, csak véletlenül pont pár napja néztem meg a Brit Premium Adult L etetési táblázatát és én nem láttam ilyen nagy különbséget, szóval mondanál példát a többire, amivel összehasonlítottad?
2015. márc. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akumi!

Köszi a választ! Arról esetleg van infód, hogy nagyságrendileg mennyivel kell többet adni belőle?


2-es!

Azt írod, hogy „pár napja néztem meg a Brit Premium Adult L etetési táblázatát és én nem láttam ilyen nagy különbséget”.

Ha csak ezét a tápét nézted akkor hogy is találtál volna különbséget?

2015. márc. 14. 19:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát annyival, amennyitől jó kondiban van a kutya :) A súlyát ne is nézd, nem az számít, nem hízósertés.

Mindegyiknek kicsit más az emésztése, meg az se mindegy, hogy mennyire él aktív életet a kutya, szóval ki kell kísérletezni. Olyan sokkal azért nem kell több emlékeim szerint, szóval ne kétszeres mennyiségre gondolj :)

2015. márc. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A sajátomhoz képest nem láttam ekkora különbséget (Orijen Adult).
2015. márc. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most megnéztem, így néz ki a két tápnál (Orijen Adult és Brit Premium Adult L):

Energiatartalom: 3980 és 4144 kcal/kg

Megadott napi adag 25 kilós kutyának: 200/240 (átlagos/magas aktivitás) és 223 gramm

2015. márc. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!