Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg ezekre?

Hogyan tanítsam meg ezekre?

Figyelt kérdés

Helló!

Van egy 3éves hiperaktív magyar vizslám...ha hazaérek körül ugrál, mert megörül ezzel nincsen semmi baj, de mindenki mást is ha meglát ezt csinálja akár öreg/kisgyerek ugrál körülötte...erről hogy lehetne leszoktatni?

Illetve sétáltatáskor ha jön egy autó/biciklis szaladna utána, ha a kutyák elkezdenek ugatni a kerítésnél akkor teljesen megbolondul...mit lehetne tenni ezek ellen?



2015. márc. 14. 15:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve még azt kihagytam, hogyha jön egy kóbor kutya, vagy egy másik kutya akit sétáltatnak akkor annak is neki akar menni, alig lehet visszahúzni?!...
2015. márc. 14. 15:22
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Ha egy kutya hiperaktív, akkor az hiperaktív..Ahhoz már nem fiatal hogy elkezd tanítani, mivel azt még pici korban szokták.

Azért ugrál körbe, mert örül, hiányoztál neki. Nekem huskym van, aki 5 éves, tök nyugis, de amikor huzamosabb ideje nem látott, felugrik a nyakam fölé is..

Ha szaladna az autók után, tereld el a figyelmét, beszélj hozzá, csörgess meg egy zacskót, vagy valami, ami jobb az autóknál :D Az a baj, nem most kéne elkezdeni a tanítását..:(

2015. márc. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hülyeség, tanítani most is lehet.

Figyelmen kívül kell hagyni az ugrálást. Mikor hazaérsz, 5-10 percig ignoráld.

Amikor már teljesen nyugis akkor hívd magadhoz és üdvözöld te őt. Ha mindenki így csinálja, meg fogja tanulni hogy az ajtón belépés nem azt jelenti hogy az érkezőt fülön kell puszilni. A vendégeknél te is közbeléphetsz, tiltsd meg neki ezt a viselkedést.

Séta alatt próbáld meg magadra vonni a figyelmét akár jutalomfalattal, akár játékkal. Már azelőtt el kell kezdeni, hogy rácuppanna valamire, amikor még képes rád figyelni.

Kutyás házaknál ne a kerítés előtt várd a csodát hanem először távolabb, mondjuk az út másik felén kell ezt elkezdeni. Ha ott már tud csak rád figyelni, akkor próbálkozz mindig egyre közelebb menni a következő alkalommal.

Ne izgulj, nem csak kölyköt lehet megnevelni. Csak már vannak berögzült szokásai, ennyi az egész. Nyilván egy ici-picit nehezebb, de nem lehetetlen.


És a legfontosabb: a vizslának hatalmas mozgásigénye van, napi több óra aktív (rohangálós) sétát is igényelhet. Magyarul a "hiperaktivitás" fajtajellemző. Fáraszd fizikailag és szellemileg is.


Tipp: ha magadra akarod vonni a figyelmét a kizökkentéshez, elkél a nagyon szagos jutalomfalat. :)

2015. márc. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bogi0505 ***** válasza:

Elkezdheted tanítani könyvek segítségével. Illetve az én kutyám is megbolondul ha látnak valami számukra idegen kutyát. Szerintem ha sok ezzel kapcsolatos kutyás könyvet olvasol, a probléma megoldódhat, bár én nem ismerek olyan könyvet ahol leírják hogyan szoktasd le a kutyát erről. De még1 tanács:

Ha rád- vagy vendégekre ugrik, akkor lökd arrébb, vagy mond hogy ,,lefelé!". De akár tudomást sem vehetsz az ugrálásról.

2015. márc. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!