Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mali valóban antiszociális?

A mali valóban antiszociális?

Figyelt kérdés
2015. márc. 14. 20:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mármint, ha foglalkoznak vele, stb akkor sem lesz kedves, barátkozós kutya.
2015. márc. 14. 20:26
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezt meg milyen kútfőből nyerted?
2015. márc. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ha hiszed, ha nem:

Egy malikat tenyésztő(?, nem tudom) kutyakiképző, aki állítólag nagyon ért a kutyákhoz.

Teljes volt a döbbenetem, amikor azt mondta, hogy ne engedjem oda a 4 hónapos kutyám az ő kiképzett malijához, mert bánthatja. Merthogy mindegyik mali ilyen.

És én nem ismerek malit.

Furcsa volt.

2015. márc. 14. 20:31
 4/11 anonim ***** válasza:

A mali egy olyan kutya, amit úgy találtak ki, hogy áttudják passzolni egy másik katonának/rendőrnek/aminek akarod, ha úgy hozza a sors és a kutya ne kapjon rögtön idegrohamot.

Kicsit talán csattogós és nagyon temperementumos, de antiszociális semmiképpen. Persze, biztosan van ilyen mali is, mégis csak személyiségek, de nem az összes.

2015. márc. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én személyesen csak 1 malit ismertem a kutyasuliból, ahova jártam, ő kutyákkal valóban antiszociális volt, nem lehetett kutyával összeengedni. De nem hiszem, hogy minden példány ilyen, meg gondolom, neveléstől is függ.
2015. márc. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azok, akik IPOra "használják" a kutyájukat, sokan közülük boxban tartják a kutyát és utána a pályán robban a kutyából a felgyűlt energia. Nem sétálnak utcán, nem játszanak közösen más kutyákkal, autóba be, onnan a célnál ki,várakozási időben az autó boxában kell pihennie, mert az ilyen kutyának csak a gazda kell legyen az egyetlen, akivel játszik, dolgozik. Gondolom, a te ismerősöd is ehhez a vonalhoz tartozik.
2015. márc. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pont így, ahogy írod, Hatos.
2015. márc. 14. 20:46
 8/11 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a két videót: http://www.youtube.com/watch?v=sITrR5lMO_M


http://www.youtube.com/watch?v=pv41OJFOP-4


Nekem nem tűnnek antiszociálisnak. Ez is foglalkozás kérdése, mint minden fajtánál. Nyilván a kiképződ ne erre helyezi a hangsúlyt, a kutya tele van energiával, amitől robban.

2015. márc. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ezt nem lehet általánositani. Az én malim pl. imádja az embereket, nem kezdeményez más kutyákkal verekedést, szukákkal gyönyörűen játszik, hizeleg mint egy macska, de amikor meló van, olyan mint egy vadállat. Mondjuk ő olyan helyről való, ahol a tenyésztője amit nem mutatott meg neki a világból, az nem is létezik:)
2015. márc. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ödi2 ***** válasza:
Dehogy... Mint minden kutyát,úgy a malit is félre lehet nevelni,de inkább egy felhúzós játékra hasonlít,amíg bírja pörög aztán várja a következő lehetőséget. Családban egy sportoló bohóc,munkakutyaként,mondjuk rendvédelmis képzéssel ha a nj az oszlató és nyomozó,akkor a mali egy precíziós fegyver. Rendkívül értelmesek, energikusak,de nagyon érzelmesek és a végletekig hűségesek,ugyanakkor az egyik legalmasabb fajta a többgazdás nevelésre... Egyszerűen az egyik legjobb személyiségű kutya,én kb húsz évig nevelzem-képeztem malikat rendvédelmi célokra,szívem csücske a fajta a pásztorkutyákkal együtt... :-)
2015. márc. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!