Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell a kutyát megtanítani...

Hogy kell a kutyát megtanítani futni?

Figyelt kérdés
Szeretnék a kutyámmal futni menni, már próbáltam is tanítani. De amikor futunk vagy gyorsan előrefut vagy leáll szaglázni. Hogyan tanítsam meg hogy mellettem fusson?
2015. márc. 14. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Hagyod, hogy futás előtt kiszaglássza magát?
2015. márc. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elkezdesz futni egyenletes tempóban, és ha a kutya húz, odacsapsz oldalról neki a pórázzal (ha nem lánc) és mondod hozzá, hogy "Lassan!", én így tanítottam, ehhez elég volt pár alkalom. Szaglászni pedig néha muszáj hagyni, nem rángatom el mindenhonnan...

Vagy (ami ugyan nálam nem vált be), ha húz, akkor visszafogod, megállsz vele és csak akkor indultok tovább, ha már nyugodt. Séta közben annyi inger éri, hogy nem bír nyugton egy helyben toporogni, még nyöszörögni is elkezd az enyém, ha oktalanul megállunk.

2015. márc. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 piriiiii ***** válasza:

Első, azért a kutya kb. az orrával él, az orra a szeme és a füle, és állandóan szagol, amíg van mit, és amíg az érdekfeszítő. Egy utcán sok érdekfeszítő szag van, hiába szagolt előtte már legalább 40 féle másik szagot...

Hát, futtasd akkor, amikor sok benne az energia. És a póráz is praktikus.

2015. márc. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fogod a pórázt, meg a jutalomfalatot, és használod ;)
2015. márc. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Félve merem ajánlani, de előtte biciklivel is lefutkározhatja felesleges energiáit, amit a te tempódban nem tudna. Ez sem 100%, kutyád temperamentumától, méretétől is függ (fél a biciklitől, elránt vele, bevág a bicikli elé), illetve a környezeti tényezőket is figyelembe kell venni, ha van földút, ahol egyrészt nem kopnak a körmei és a mancsa, másrészt nincs akadályozó forgalom, akkor ott célszerű kipróbálni.

Légy vele türelmes, dicsérd, ha ügyesen fut mellette, én anno nagyon elrontottam. Egyik kertvárosi utcácskán mentünk át, ahol nekiugrott a vaskapunak belülről egy nagyobb kutya, és az enyém úgy megijedt, hogy elrántott, kutyára ráesett a bicikli, az én térdem is tropára ment, nem bántottam fizikailag, de nagyon megszidtam szegényt és már akkor is úgy kellett kivonszolni abból az utcából. Ez történt 4 éve, azóta sem hajlandó abba az utcába bemenni, bárhová mehetünk, nagyon szépen jön mellettem, akár póráz nélkül is, de oda semmi pénzért.

2015. márc. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megtanítod rendesen láb mellett menni. Aztán lehet a tempót fokozni. ha megtanulja, mit jelent a lábhoz vezényszó, akkor tök mindegy lesz, sétálsz, vagy futsz-e.
2015. márc. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsonak igaza van, meg kell tanitani rendesen lab mellett menni.
2015. márc. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!