Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy taníthatom me fél éves...

Hogy taníthatom me fél éves keverék kiskutyámat sétálni? Mert nagyon fél a sétálástól már próbáltam a másik 6éves kutyámmal eggyütt de úgy is fél.

Figyelt kérdés
2015. márc. 15. 08:57
 1/2 piriiiii ***** válasza:

Az jó ötlet, ha másik kutyával viszed.

De mitől fél ilyenkor? Simán a más ingerkörnyezettől? Az autóktól, zajoktól, más kutyáktól? Vagy mitől?

Amikor én tanítottam az én csupán 1-2 hónapos kölykömnél, akkor eleinte csak az udvarunkban sétálgattunk. Nagyon nem tetszett neki, de sosem húztam, vontam, hanem, ha egyszer csak lecövekelt, és nem akart jönni, akkor leguggoltam és hívtam kedvesen. Ha jött, nagyon-nagyom megdicsértem. Ezt minden nap sokszor csináltuk, és idővel hozzászokott bent. Most már hosszú sétákat tudunk tenni kint is (5 hónapos lesz). Fontos az is, hogy a pórázra kötést/sétát ne rossznak fogja fel. Ezért sokszor engedem szabadon bent és kint is, és amikor megkötöm, akkor szintén dicsérem, simogatom. Na és, ha séta közben hívom magamhoz, akkor nem csak azért, hogy megkössem (mert akkor séta alatt ritkán fog odajönni, hiszen azt a megkötéshez társítja majd), hanem néha csak úgy.

És, ha fél a szokatlan környezettől, akkor kintre eleinte természetbe vidd, a város szélére, vagy parkba, lehetőleg olyanba, ahol kevesebb a kutya, nincs nagy zaj, szóval olyan helyre, ahol kevés atrocitás éri.

Dicsérd minél többször, és hajolj le hozzá. Érezze, hogy ott vagy.

2015. márc. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösz a tanácsot én is leszoktam hajolni hozzá és én nem parkba hanem mezőre viszem mert én falusi vagyok.
2015. márc. 15. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!