Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Export pedigree kiváltásához...

Export pedigree kiváltásához elég megadni a külföldi tulaj nevét, címét, vagy kell az általa is aláírt tulajdonosváltási igazolás is?

Figyelt kérdés

Kérem hogy olyanok válaszoljanak akiknek van tapasztalatuk ebben az új rendszerben is.

Aki tenyésztőket én kérdeztem mindenkinek más a véleménye, de nagyrészük akkor váltott ki utoljára export pedigree-t amikor még az egész törzskönyvezés központilag történt.

Köszi! :)



2015. márc. 15. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell a külföldi leendő tulajnak az aláírása!
2015. márc. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A MEOESZ honlapjáról le lehet tölteni a kérelmet. Fontos, hogy a kutyus átadásának időpontja ki legyen töltve, de ez vastagon van szedve.

A tenyésztő aláírása szükséges, illetve ha valaki személyesen megy érte, akkor az ő aláírása.

Az export pedigrét nem a fajta klub intézi, hanem a MEOESZ, ezért az egész kérelmet a fajta klubnál lehet beadni, de az export díját a MEOSZ-hez kell átutalni, a sima magyar tk díját pedig a fajtaklubnak. Igazából csak annyival bonyolultabb, hogy két helyre kell fizetni. Kb 2 hete kérdeztem meg.

2015. márc. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én egy hete intéztem. Kellett az adásvételi is hozzá.Az irodában van nyomtatvány.
2015. márc. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jó, akkor most lehet hogy hülyeségeket fogok kérdezni, ne haragudjatok, de ez az első almom. :)

Szóval a helyzet hogy nem fogok találkozni a kiskutya leendő gazdájával.


Tehát először is, akkor az világos, hogy kell a tulajdonosváltási, de így, hogy nem találkozunk, elég ha én töltöm ki és az ő aláírása pedig nincs rajta? Vagy próbáljam megoldani hogy ő otthon aláírja, beszkenneli, én kinyomtatom és aláírom vagy ez tök hülyeség?

Másik, hogy ha az átadás időpontját nem tudom még előre, akkor írjak be valamit kb. vagy várjam meg amíg biztos lesz? Mert attól félek hogy akkor nem készül el az export pedigree mire utazik a kutya.

És letöltöttem ezt a kérelmet, van egy olyan ahol be lehet X-elni hogy veszem át, de ez már az "iroda tölti ki" rész alatt van, akkor ezt én tényleg ne X-eljem be? Vidéki vagyok, nem megyek az irodába, postán küldöm majd a kérelmet is, lehet hogy így kellően egyértelmű hogy így is szeretném vissza a törzskönyvet.


Köszi előre is! :)

2015. márc. 16. 19:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Senki nem várja el h a tulajdonos aláírása ott legyen mert ha a kutya 2000 km megy gondolom senki nem fog egy aláírásért repülőzni. Írj rá egy kb. Dátumot legfeljebb ha nincs kêsz az exportpedigree utána postázod!
2015. márc. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!