Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyik "barátom" és a szülei...

Egyik "barátom" és a szülei nem szállnak le rólam, lassan én vagyok a gonosz, mert nem akarom a kan kutyámat össze engedni a szukájukkal. Hogy állítsam le őket?

Figyelt kérdés

Pár nap múlva lesz egy rat terrierem, fél éves, fajtiszta szülőktől származik, de neki nincs törzskönyve, mert egy kicsit "defektesen" született. Ami engem nem érdekel, egyrészt amilyen hamar csak lehet úgyis megy golyótlanító műtétre, másrészt csak társnak kell.


Na most ez a "barátom" és a szülei rá izgultak a dologra, mert nekik is valami hasonló a kutyájuk...valami hasonló. Vagy jack russel, vagy ilyen vagy olyan. De olyan szép kiskutyáik lennének, és én is kapnék egyet TÖK INGYEN, sőt a kicsikből származó bevétel nem tudom hány százaléka is az enyém lenne.


Először szépen elmondtam nekik, hogy bocsi, de ez a kutya is töketlen lesz, mint a másik.

De ők csak kötötték az ebet a karóhoz, hogy kell a szex, meg (ezen teljesen kiakadtam, nem így ismertem őket) a szukájukat már kétszer csinálta fel valami keverék, és megérdemelné, hogy egy igazi terrier fiú is megdugja. A szuka 2 éves, vagy 3.


Aztán elkezdtem beszélni a kan és szuka kutyákra leső veszélyekről, de csak én lettem a gonosz, hogy nem hagyom szexelni a kutyát. Azóta heti rendszerességgel puhítanak, hogy na de mégis legyek már jó szívű...nagyon idegesítőek, tipikusan azok akiknek hiába magyaráz az ember, sajnos nem tudom kizárni őket az életemből, közel laknak hozzánk.


2015. márc. 15. 11:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
mond meg hogy nem es kesz hello
2015. márc. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
25%
ivartalaníttasd a kutyát és legközelebb ne szaporítótól vegyél kutyát!
2015. márc. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
66%
Tekints erre a határozottságod és befolyásolhatóságod próbájaként:D Ha kitartasz a NEM mellett, legalább megtanulják ők is. Ha pedig emiatt megharagudnak, akkor így jártak ők, te pedig külön jól jársz. Gondolj azokra a kölykökre amik a menhelyeken vannak, csak mert ilyen felelőtlen gazdáknál becsúszott valami keverék.
2015. márc. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Tenyésztőtől van, írtam, csak van egy kis külső szépséghibája,ezért törzskönyv nélküli. Rajta maradt a tenyésztőn, nekem meg megesett rajta a szívem. Mindne oltást, szűrést elvégeztek rajta is, mint a testvérein.A szülei 5 vagy 6 évesek már nem emlékszem,csak azt tudom, hogy ez volt a második alom.
2015. márc. 15. 11:42
 5/22 anonim ***** válasza:
67%
Mondd meg nekik, hogy NEM fogod pároztatni a kutyádat, azon kívül ne gyártsák a keverékeket, mert tele vannak a menhelyek, másrészt sokba kerül, harmadrészt pedig a szukának sem tesz jót a szülés, és nincs szüksége a szexre, mert nem élvezetből csinálja!
2015. márc. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
37%
ha tenyésztőtől lenne, lenne törzskönyve
2015. márc. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Én nem kértem. Már három éve gondolkodtam ezen a fajtán, de mindig bejött más dolog, elment a pénz, költözni kellett bla bla bla. Nekem nincs szükségem a szó szoros értelemben vett törzskönyves kutyára, nem akarom senkinek bizonyítani, hogy fajtiszta, csak egészségeset szerettem volna. Ezért folyamatosan tartottam a tenyésztővel a kapcsolatot, s így amikor megszületett ez a pici, akkor szólt, hogy van egy olyan kutyája, amit nem vihet kiállításokra, mert nem felel meg a sztenderdnek.


Ezért ő, mint "selejt" csak úgy volt. Aztán nekem időközben lett egy másik kutyám, így megint elgondolkodtam, hogy kell e ő is. Fél évig ültem a dolgon, aztán úgy döntöttem kell.


Csak, hogy megnyugtassalak kételkedő barátom, az anyjának ez volt a második és utolsó szülése, ki is vették a programból.

2015. márc. 15. 11:59
 8/22 A kérdező kommentje:
A hibája meg annyi, hogy a farka nagyon kicsi. Amúgy szűrve van mindenre, minden oltása rendben, és ezek ellenére sem volt hajlandó pénzt elfogadni érte a gazdája, a tenyésztő, pedig fél évig tartotta. Ezért néhány adag prémium tápot vittem neki, mert ingyen mégsem hozhattam el.
2015. márc. 15. 12:12
 9/22 anonim ***** válasza:
78%
Ne barátkozz idiótákkal, nem egészséges.
2015. márc. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%
Simán csak mondj nemet, ha kell, akkor egy kicsit emeltebb hangon, és tedd hozzá, hogy erről a témáról többször nem vagy hajlandó beszélni. Pont. Komolyan, vesztesz valamit, ha megsértődnek? Pár idiótával kevesebb lesz az életedben.
2015. márc. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!