Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokan miért választanak...

Sokan miért választanak kertes házba olyan kutyát, ami semmi házőrző tevékenységet nem lát el és arra nem is alkalmas?

Figyelt kérdés
Én biztos, hogy olyan kutyát választanék, ami házőrző is, mindamellett, hogy családbarát. Pl. ilyen Skót Juhász és Golden Retriver féle kutyák illetve kis táskakutyák mire jók egy kertes házban? Ezt komolyan kérdezem.
2015. márc. 15. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Hozzánk nem igazán jutnak be mert nagy kőkerítés van. Nekem egy labradorom és kistestű keverékem van, egyiket sem házőrzésre tartom, bár jelzőkutyának jók, de inkább családtagok.
2015. márc. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Minek a hazorzo? Ha valaki nagyon be akar torni, 5 perc artalmatlanitani a kutyat. Mereg, paprikaspray... a lehetosegek szama vegtelen. Ha nagyon felek a betoroktol, bekottetek egy riasztorendszert, olcsobb, mint egy kutya. Ha tetszik egy fajta, nem azert tetszik, mert szetszedi a betorot. A kutyak 90%-at nem azert tartjak, mert barmi ertelme van azon kivul, hogy szereto tars. Es pl az emlitett golden kituno valasztas kisgyerekek melle, mig egy kaukazusi kevesbe.

Azok a kutyak, amik igazan alkalmasak hazorzesre, tapasztalt, kemenykezu gazdat igenyelnek. Nem valok mindenkinek.

2015. márc. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ők házőrzés szempontjából valóban "nem jók semmire", valószínűleg azért olyan kis kutyát választanak, mert ez tetszett meg nekik. Az, hogy valaki kertes házban él, nem zárja ki azt, hogy kis "táskakutyája" legyen, ugyanúgy, ahogy a kertes ház nem vonja feltétlenül maga után a nagy kutyák tartását sem.
2015. márc. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Van akinél nem a kutya kihasználhatósága az elsődleges szempont. :)
2015. márc. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk azért van golden retriverünk, mert elsősorban családikutyát szerettünk volna a gyerekek miatt. Van aki riasztórendszer helyett tart kutyát, de ez szerintem hülyeség, mert mint ahogyan egy előttem szóló is írta könnyen lehet hatástalanítani.
2015. márc. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk mert nem akarnak házőrzőt? Ez megfordult már a fejedben?

Aki meg goldent vesz és utána csodálkozik, hogy nem őrzi a házat, pedig ő azt várta, az h*lye és így járt. De nehogymár ne tarthassak akármilyen kutyát, csak mert kertesházban élek!

2015. márc. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
2-esnek igaza van, kutyat ezelott 100 evvel tartottak "hazorzesre"; manapsag aki be akar torni, az percek alatt ki tud iktatni akarmilyen es akarhany kutyat.
2015. márc. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nem érdekel a házőrzés. A betörők ellen _biztosítással_ lehet a legolcsóbban és leghatékonyabban védekezni, nem kutyával. Mérgezés, satöbbi, ahogy fentebb is említették. Én annak örülök, hogy a kutyám mindenkivel haverkodik, idegen emberrel, kutyával egyaránt barátságos, engem ez sokkal jobban érdekel, mint az, hogy tíz évente egyszer betörnek-e hozzám, amit esetleg meg se akadályozna a kutya.


Ja, tudom, a labrador "mindenki kutyája", ezt itt olvasom mindig, hát én pont ezt szeretem benne a legjobban :) Hogy például ma este is eljátszott egy tök ismeretlen enyhe értelmi fogyatékos kisfiúval, akivel séta közben találkoztunk. Hogy a szomszéd kisfiúnak kulcsot adtam a kertkapuhoz, hogy átjöhessen játszani vele. A szembeszomszédomnak is, aki a goldieját szokta néha áthozni. Hogy a másfél éves unokahúgom kézből eteti almával. Hogy egy több családdal közös túrán egyszerre 3-4 gyerek is nyúzhatja és akkor is kiegyensúlyozott és barátságos marad és pár perc után az a kisfiú is magától odamegy hozzá megsimogatni, aki fél a kutyáktól. Satöbbi. Persze én elfogadom, hogy eltérőek az igények, de fogadja el más is.

2015. márc. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdező! A kistestűek kiválò jelző kutyák. Sokkal éberebbek pörgősebbek. Régen a pulik mellett mindig volt egy kimondott is. A puli jelzett, a komi verekedett. Aki manapság ölebeket tart, elsősorban csalàdtagnak, kiválò riasztò is egyben.
2015. márc. 16. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jav. : mindig volt egy komondor is
2015. márc. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!