Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám miért nem engedi...

A kutyám miért nem engedi hogy megfogjam a mancsát?

Figyelt kérdés

Megszeretném tanítani az 1 éves rottweileremnek a pacsit, és mikor hozzá akarok érni a mancsához akkor oda teszi a fejét és elhúzza a mancsát. Már nálam van 9-10 hónapja is.A régi gazdája mesélte hogy harci kutyát akart belőle, de túl szelíd hozzá, harapni nem harap, okos.

Előre is megköszönöm.



2015. márc. 15. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg csak egyszerűen nem szereti, ha piszkálják a mancsát. Próbáld meg úgy megtanítani neki a pacsit, hogy a kezedbe rejtesz egy jutalomfalatot és felemeled a kezed az orra magasságába. Egy idő után meg fogja próbálni a mancsával kaparászni a kezed, hogy megszerezze a falatot. Azt persze ne hagyd, hogy karmolásszon, hanem amint felemelte a mancsát, dícsérd meg és add oda neki a jutalomfalatot. Én a saját kutyusomnak így tanítottam meg.
2015. márc. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt megpróbálom, de a kutyus le lett szoktatva arról hogy kaparásszon, ajtót ilyesmit nem kapar, ez így elég húzós.
2015. márc. 15. 16:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában a mancsukra érzékenyek a kutyák. Ha nem volt hozzászoktatva, hogy megfogják, akár megnézzék az ujjai között, neked kell hozzászoktatni.Kezdheted rövid simítással, aztán , ha nem kapja el, akkor kézráhelyezéssel, és így tovább. Nem csak a pacsi miatt szükséges ezt megtanítani a kutyának, hanem pl egy toklász kiszedéséhez is nagyon szükséges, hogy eltűrje, megfogod a mancsát.
2015. márc. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na és ha a simításnál is elkapja? Az előbb megpróbáltam, de hirtelen elvette... Megint megpróbáltam akkor hirtelen elugrott.Mikor az ablakból figyeltem akkor láttam hogy a mancsát nyalogatta, az jelent valamit?
2015. márc. 15. 18:22
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is rotim van és utálja ha a mancsát csesztetem, kínszenvedés mikor be kell kennem a "repedt sarkait" :))

Mondjuk pacsit simán ad, nem kellett külön tanítani rá, idővel rájött ha kinyújtom a kezem és mondom "pacsit", akkor belerakja a mancsát. Légy türelmes, rá fog jönni mit szeretnél, a mancsát meg azért nyalogatja mert fogdostad... :)

2015. márc. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha nem a tapogatásod miatt nyalogatja, idegen test is lehet benne, az irritálja, illetve sebes, repedezett lehet. Bármennyire is nem szereti, néha át kell vizsgálni a mancsokat, és ápolni zsíros krémmel...
2015. márc. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jól van, akkor majd türelmesebb leszek :)
2015. márc. 15. 19:02
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2015. márc. 15. 19:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Mennyit vagy a kutyáddal szoros kapcsolatban? Szoktál-e pl mellé ülni és úgy pihengetni, néha megsimogatni?

A kutyának meg kell szoknia a testi érintéseket, hogy az jó dolog.

2015. márc. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én kutyám 5 éves és a mai napig sem szereti. Viszont hozzászoktattam azzal, hogy sokat szoktam maszírozni és olyankor finoman a tenyerembe fogom és átnyomkodom azt hagyja.


A pacsit is adja igaz kicsit kényszeredetten.


Azt úgy tanítottam meg neki, hogy leültettem és megböktem p. a bal vállát akkor fölemelte a lábát alátartottam a kezem és mondtam, hogy pacsi. Nem tökéletes, tankönyvszerű a póz de azért az pacsi!


Egy yorki gazdi:)

2015. márc. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!