Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Családosok! Nem éreztétek...

Családosok! Nem éreztétek úgy, hogy cserben hagyjátok a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Kamaszkorom óta kutyázom, most 2 kutyám van, egy 10 és egy 2 éves. Közben férjhez mentem, saját otthonom lett, és lassan már gyereket tervezünk. És nem tudom, hogy ha gyerekem lesz, akkor mi lesz a kutyáimmal??

Tudom, hogy akkor majd ösztönösen megváltozik a fontossági sorrend, de egy csecsemő mellett az embernek meghalni sincs ideje, nemhogy minőségi időt tölteni a két kutyával. Szeretem a kutyáimat, nagyon fontosak nekem, és a szívem szakad meg a gondolatra, hogy elhagyva érezzék magukat. Főleg az idősebb, ő nagyon kötődik hozzám.


Akik hasonló cipőben járnak, hogy élték meg ezt?



2015. márc. 16. 07:50
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
a kisbabák nagyon sokat alszanak, és az főleg egészséges, ha mindezt a levegőn teszik:))) csak ügyesen kell megszervezni a napodat, és akkor mindenki jól jár:)))
2015. márc. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Ismerek egy csajt, aki 7-8 hónapos terhesen is ment mantrailingezni, meg aztán a két hónapos gyerekkel is, felkötötte magára, és mehet a buli. Közte nem találkoztam vele, de ki tudja :D Akarat kérdése az egész, ha neked fontos a kutyázás, akkor megoldod gyerekkel is.
2015. márc. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
akumi elég érdekes,hogy neked minden kérdésnél minden témában van már tapasztalatod,mindennel találkoztál életed során,minden szituációban.Nemkell álltatni a kérdezőt,gyerek mellett tényleg nehezebb.Kedves Kérdező! a pároddal ha felváltva csinálnátok,úgy nemlenne könyebb? Pl amíg a gyerek alszik,elviszed őket egy 20 perces sétára,ha épp mosogatsz,a párod játszik velük a kertben :) Azért az elég meredek hogy 8 hónapos terhesen háztartás mellett komoly programokra is képes a nő. Bizonyára a 90%uk nem.
2015. márc. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na jó, nem vagyok egy tehetetlen, kényes, beteges nőszemély, aki elvárja, hogy körülugrálják csak azért, mert terhes lett (agyam elrobban az ilyentől), és ha belegondolok, pl. anyukámnak sem állt meg az élete anno, a maga derűs módján sétáltatta a kutyáját szinte mindenórás terhesen is. Arra már nem emlékszem, hogy kisbaba mellett hogy oldotta meg, de a családi anekdoták szerint az öreg kutya vigyázott rám meg tesómra, míg anyu vezette a háztartást meg kertészkedett. :)


Szóval valószínűleg igazatok van abban, hogy csak hozzáállás és szervezés kérdése. Meg a kutyák neveléséé, hogy nyugodtak és megbízhatóak legyenek akkor is, ha csak fél szemmel tudok figyelni rájuk.

Mondjuk ahogy magamat ismerem, mindenképp valami kis Maugli lesz a gyerekemből. :)

2015. márc. 16. 11:31
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Ja, tök érdekes, hogy ha kicsi korom óta kutyázom, akkor láttam ezt-azt :) Már-már hihetetlen.

Mondjuk én sokkal érdekesebbnek találom, hogy mindenki imádja kiforgatni a szavaimat, főleg mióta nem vagyok nyersen paraszt. Senki nem mondta, hogy könnyű gyerekkel kutyázni, csak azt, hogy nem lehetetlen. Bezzeg amikor a kezdő kutyásnak malit témára azt mondtam, hogy inkább ne, ott meg mindenki azzal jött, hogy hát csak akarni kell, és menni fog. Menő lett nekem ellent mondani, vagy mi? :)

2015. márc. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
mert neked nem lehet vagy mi ? :D most olvastam a malis kérdést,és igazuk van...azzal jössz h minek neki ilyen kutya,mértnem jó egy másik,nagy valószinűségel nemfogja tudni megnevelni stb...meg hogy kezdő jogsisnak nem adnál ferrarit.ennyi erővel Magyarországon egy kezdő szakács ne mehessen étterembe,mert úgyis szarul főz...de ha nemveszik fel sehová gyakorlat hiányában,mikor lesz belőle igazi szakács??ez itt a lényeg. minden csak hozzáállás kérdése.
2015. márc. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem volt még gyerekem, nem is a közeljövőben lesz, de igyekszem összeszedni a tapasztalatokat e téren, hogy majd ha eljön az idő, a legjobban tudjam csinálni. Volt sulin volt egy kiképző, aki még 7 hónapos terhesen is kijött, aztán volt egy másik aki szintén nagy pocakkal járt ki, de nem tudom, hányadik hónapban volt. Volt egy másik ismerősöm, ott már kicsit nagyobb volt a gyerek, olyan 3 év körüli, ő a kutyás bandázásra a gyerekkel együtt járt le. Mindenki imádta a kiskölyköt.

Én úgy tervezem, hogy amíg pici a baba, és nem olyan nehéz, addig ilyen kengurut fogok venni, abba beleteszem a hátamra, és jön velem. Mikor már nagyobb és nehezebb, akkor sportbabakocsit veszek, azt tologatom kutyasétáltatás közben. Az egyetlen amit nehezen oldok meg, a biciklis kutyafuttatás, amíg pici a gyerek, addig majd az apja itthon marad vele 2-3 naponta 2 órára, amíg elmegyek a kutyákat futtatni. Szóval lényegében a terv az az, hogy azt a 2-3-4 órát, amit kint vagyok velük a babával együtt fogom kint tölteni.

2015. márc. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Az első pár hét baromi nehéz, főleg ha hasfájós a gyerek, de pár hónap alatt beáll egy menetrend.
2015. márc. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Nekem van egy 3 éves kisfiam, meg egy 5 éves kutyám. A kutya volt előbb. Nem egyszerű a dolog... Mikor nagyon pici volt a baba, akkor ugye aludt a babakocsiban.Viszont erre fele sajnos rengeteg "udvaridísz" kutya van, úgyhogy elég necces volt magunkal vinni a kutyát, mert a sok hülye felugatta volna, ahogy odarohannak a kerítéshez...Mikor már sportkocsiban volt a gyerkőc, akkor simán mindig vittük magunkkal sétálni, mivel már nem aludt a gyerek sem. Mikor már a gyerek is sétált, akkor is mindig vittük/visszük a kutyust, de azért az nem egy leányálom egyedül...A 2 évesek elég nehéz esetek (lehetnek), nehezen érti meg, hogy várni kell, mert épp kakál/pisil a kutya, hol szaladni kell a gyerek után, ha cipelni kell a gyereket, megint durva a kutyát is vonszolni a pórázon..Most, hogy elkezdett motorozni a gyerek, úgy akar "sétálni menni", így még nem mertem egyedül(!!!)vinni a kutyát is, mert nagyon kell a gyerekre figyelni, bazi gyors a motorral...Hozzáteszem városban lakunk, ugyan családi házas rész, de sok az autó...Szóval megoldható, de nem olyan könnyű, mint ahogy látszik,két kutyával végképp nem tudnám (én) elképzelni, pedig imádom a kutyákat, egyszer szeretnék is mégegyet, ha a gyerkőc még egy kicsit nagyobb lesz. Szóval elméletben szuperul megy, gyakorlatban nem mindig...Viszont, ha van veletek mégegy felnőtt úgy nincs gond! :) Remélem nem vettem el a kedved!:) Még annyi, hogy a kisfiam imádja ezt a kutyát, és rengeteget játszik vele, dobálja neki a labdát, kergeti stb...pedig mégcsak 3 éves... szóval amúgy meg nagyon nagyon jó, hogy van kutyánk, még egy kis idő és a legeslegjobb barátok lesznek! Ez kárpótolja a kutyát is, hogy picit kevesebb idő jutott rá...
2015. márc. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!