Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Büntetnek ebzárlat idején...

Büntetnek ebzárlat idején szájkosár (no pláne póráz) nélkül sétáltatott kutyákat?

Figyelt kérdés

Hamarosan ebzárlat veszi kezdetét a mi környékünkön is. Kisváros szélén lakom, egész a szélén, 1 hónapig tart az ebzárlat. Oké, hogy az erdőbe nem viszem majd, hogy ne egye össze a vakcinákat, de pl szántóföldön, utcán sétáltathatom-e anélkül, hogy attól kéne rettegnem, hogy megbüntetnek. Ezen a környéken nincs közterület felügyelő, se rendőr, esetleg mezőőr lehetne, de az sincs, mert természetvédelmi terület van, ahova autóval járható földutak se vezetnek, tehát erre vadászok se jönnek soha.

Azt esetleg lehet tudni, hogy mennyi a büntetés?


2015. márc. 17. 02:29
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Termèszetvèdelmi területen a szabadon rohangáló kutyát úgy kilövik mellőled mint a sz.r, minden èvben van rá pèlda, de te tudod...

Ó ès kèpzeld a vadászoknak, mezőeoknek van lába. Nálunk meg pl lóval járnak, szóval nem nagyon kène azt kèpzelni hogy ahol út nincs ott èlet se.

2015. márc. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Az, hogy van rá példa, még nem azt jelenti, hogy gyakori lenne. És nem az. Jól is néznénk ki.
2015. márc. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk minden szeméttel meg elektronikai hulladékkal teleszórt kis helyet természetvédelmi területnek nyilvánítanak, akkor ennyi erővel sehol ne engedjem el a kutyáimat, nem? Én a helyedben vennék rá hámot és egy 20 m-es szárítókötelet rácsatolnék, nyilván ez is szabálytalan, de azért csökkented a büntetés esélyét.
2015. márc. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de a kérdésre senki nem válaszolt, hogy mi a büntetés, és ismertek-e olyat, akit meg is büntettek.


Elég nagy ez az ország, 6 éve lakom itt, mellesleg lovam is van, itt nincs lovas mezőőr, sőt, a mezőőri szolgálatot 2 éve pénz hiányában felszámolták, kutyát itt nem lőnek ki természetvédelmi területen se, és mellesleg nem írtam, hogy ott fogok sétálni, bár eddig ott sétáltam (3 kutyám van) és még nem kellett konfrontálódni senkivel.


Olyan helyet képzelj el, ahol vége a házaknak és mellette van egy nagy mező és utána kezdődik az erdő. Az erdő még nm természetvédelmi terület és nagyon sok kutyás jár ide még a környező településekről is.


tehát még egyszer a kérdés:


Ismertek olyat, akit megbüntettek?

Mennyi a büntetés?

2015. márc. 17. 12:21
 5/9 A kérdező kommentje:

Persze rosszul írtam, tehát a mező még nem természetvédelmit terület.


Egyébként 3 kutyám van, ebből 2 nagyon öreg, rájuk akár rakok pórázt is, de nehogymár szájkosarat kelljen erőltetnem a 16 éves kutyára életében először...


A harmadik kutyám fiatal, de neki meg a különleges fejformája miatt nem lehet szájkosarat kapni, vagyis biztos lehetne hosszas utánajárással, de arra most már nincs idő.

2015. márc. 17. 12:23
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szájkosarat semmiképp nem kell rájuk tenned, mert az csak veszélyesnek nyilvánított kutyákra kötelező, egyebekre csak tömegközlekedési eszközökön.
2015. márc. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
OK, a szájkosár is az ebzárlat miatt van, értem, bocs.
2015. márc. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem megbüntethetnek, de nem fognak :) Szabálysértési törvény 239.§ Fertőző betegség elleni védekezés elmulasztása, esetleg 244.§ Felhívással szembeni engedetlenség. Ezekhez szerintem nincs konkrét bírság rendelve, a szabálysértési helyszíni bírság általánosan 5000-50000 forint lehet, ha feljelentenek, akkor 5000-300000 forint. Különféle változatos hatósági személyek büntethetnek meg, akikkel kb semmi esélyed összefutni, ha mégis, akkor jó eséllyel legfeljebb figyelmeztetnek. De persze bármi lehetséges.
2015. márc. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk kíváncsi vagyok, hogy az önkormányzatok, akik fel lettek szólítva, hogy tájékoztassák a lakosságot mit tesznek a tájékoztatásért.

Pár éve, amikor az ebösszeírás volt és minden adatát megadtam mind a három kutyának semmi visszajelzés nem volt, telefonszám, e-mail cím is került a lejelentő lapra, értesítést egyelőre nem kaptam az ebzárlatról...

2015. márc. 17. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!