Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivavámat nem tudom szobatisz...

Csivavámat nem tudom szobatisztaságra szokatni, tudnátok tanácsit adni?

Figyelt kérdés
Lassan egy hete kaptam egy 7 hónapos csivava kis kutyust az enyém mellé. Egyszerűen nem tudom szobatisztaságra szoktatni. Lent egyàltalàn nem vègzi a dolgàt csak a lakásban. Egy hét alatt 4x kakilt lent, s 2x pisilt lent a többit mind a lakásban. Már mindent megpróbáltam amivel a másik csivim ez rászoktattam, de semmi nem hasznàl. Dicséri mi sem tudom lent, ha egyszerűen ott nem végzi a dolgát ! Szerintetek mi lenne a megoldás ?

2015. márc. 17. 07:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=szobatisztas..


Két óránként leviszed, lent megdicséred, ha elvégezte a dolgát! És vidd el kivizsgáltatni! Pelenkával ugye nem próbálkoztál?

2015. márc. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem! Az másik csivim 3 nap alatt leszokott róla, s szobatiszta is lett. Ő olyan, hogy inkább nem iszik ha nem vagyunk itthon nehogy bepisiljen.

Őt semmiképp nem akarom rászokatni! 1,5 óránként elviszem, jog elvégezze a dolgàt, lent nem csinál semmit sem ahogy hazaérünk bepisil!

2015. márc. 17. 08:05
 3/13 anonim ***** válasza:
Örülök h nem használtál pelenkát :) Nem lehet hogy rosszul szoktatták az előző helyén? Hogy volt szoktatva az egyedüllétre? Mennyit van egyedül?
2015. márc. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy ott hogy volt szoktatva, azt mondtàk h szobatiszta, sajnos itt nem ezt tapasztalom! :(

Amióta itt van velünk azóta folyamatosan velünk van!

2015. márc. 17. 08:21
 5/13 anonim ***** válasza:
jutifalat zsebbe . kutya levisz 2-3 óránként! jutalmazd , ha lent elvégzi a dolgát,és ne reagálj semmit ( azon kívül ,hogy feltakarítasz ),ha a lakásba piszkít . a gond a reagálásokkal szokott történni :) mert a negatív reakció is törődést jelent :)
2015. márc. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Pont ezt a trükközését tudnád kihasználni, hogy megvárja, míg hazaértek. Mire a bejárati ajtóhoz értek, ő már felkészült az ürítésre, na ekkor kell visszafordulni még egy körre :)

Vagy beléptek az ajtón, de nem engeded el, hanem innen fordultok vissza. De mindenképp egy szokásos hosszabb kör után, mert a mozgás is serkenti a bélműködést. Jó eséllyel ekkor már nem bírja tovább szorongatni. Utána jöhet a lelkes dicséret, jutalmazás, játék. Sok sikert!

2015. márc. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ezt már végig játszottam nem egyszer és semmi hiába jövök csak az ajtòig lent akkor sem pisil! Állatorvos tanácsára sokat 5-6 órát sétáltam vele és semmit nem érek el vele. Ha 5000x leviszem egy nap, akkor is az ülőgarnitúrát pisili agyon!

Tényleg semmi ötletem nincs már :(

2015. márc. 17. 11:15
 8/13 A kérdező kommentje:
Juti falat nélkül màr el sem indulok. Tudja ha kint elvégzi jutalmat, de ez sem sarkallja, arra hogy kint intézze a dolgàt!
2015. márc. 17. 11:18
 9/13 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem,hogy egyébként, úgy általában hogy viselkedik?
2015. márc. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én elvinném kirándulni pl. Bakonyba, de mindegy a helyszín, ahol egész nap kint van, nincs "mesterséges környezet". Még jobb lenne a sátrazós/szabadbanalvós kirándulás, ahol nincs más esélye, mert egész nap kint van és kész. Muszáj lesz neki a szabadban üríteni.

Próbáld meg, hogy 2 napra, nappal (hétvégén) az övedhez kötöd a pórázt és egész nap veled együtt kell, hogy menjen mindenhová. Ne engedd el egyetlen percre sem, így tudod kontrollálni, hogy mikor, hova pisil mert észreveszed a jeleket.

Elképzelhető, hogy az zavarja, hogy mellette vagy és azért nem ürít kint, mert a póráz miatt nincs mozgástere. Gondolom mikor a lakásba csinál nem előtted teszi...Erre jó az előbb említett módszer, mert muszáj neki megszokni, hogy előtted kell pisilni, nincs más opció.

Az előttem írt kertkaputól visszafordulós +1 kör ötleten kívül én is kifogytam a tippekből.

2015. márc. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!