Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rühességre vény nélküli...

Rühességre vény nélküli gyógyszer?

Figyelt kérdés
Tudnátok valami szert adni rühességre?? Sajnos észrevettem,hogy ezzel szenved a kutyám, de a marha drága dokira nincs pénz most, csak kövi hónapban tudnám hívni, de addig már nem bírnám elnézni,hogy itt szenved..

2015. márc. 18. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a neve, de kb 1000-ért lehet venni 1-2 kapszulát. Én úgy szoktam kérni az állatpatikában, hogy birkafürdető. Üvegkapszulában árulják aminek a tetejét le kell törni, egy vödör vízben felhígítani és megfürdetni vele a kutyát jó alaposan. De a fürdetéssel én még várnék egy kicsit, mert jelenleg hideg van és igencsak megfázhat szegény, mert szó szerint áztatni kell a kutyát a vízben, hogy hasson is.


Rákerestem neked a neten, a kicsi kapszulával elég a kutyának:

[link]


Igaz juhoknak írja, de nálam a kutyánál is tökéletesen bevált.

2015. márc. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a probléma ezzel, hogy nem biztos, hogy rühesség. Lehet bármilyen allergia, bolhaallergia, ekcéma. A kutyáknak sajnos számtalan bőrbetegségük lehet, amik produkálnak hasonló tüneteket. Szőrhullást, "molyrágta" kopást stb. Ezek mind viszketéssel járnak. Nem tudom mit értesz a marha drágán, mert én pl. Székesfehérváron élek, ami nem épp olcsó város, de itt is pár ezer forintból meglehet úszni egy vizsgálatot. Miért nem kérsz valakitől és a következő hónapban megadod, ha tudod, hogy lesz addigra pénzed? Nem harapják le a fejed az orvosok, ha felhívod és árajánlatot kérsz. Általában nem is a vizsgálat kerül sokba, hanem esetlegesen a gyógyszeres terápia. Szerintem nem jártál utána, és azt hiszed, hogy egy vagyon, hogy megnézzék a kutyát.
2015. márc. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Embergyógyszerként Novascabont lehet venni, nyilván jó kutyára is.
2015. márc. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Azt írja a leírás, hogy kizárólag állatorvosi rendelvényre, de én tavaly simán tudtam venni 2 kapszulával, az egyik még most is megvan. Szóval kérdezz rá a boltban.
2015. márc. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2. voltam. Még az a baj, hogy ha bármi más bőrbaja van, ami nem rühesség, akkor gyorsan tovább terjed, és később sokkal több kezelés kell ,ergo nem spórolsz rajta, ha később viszed orvoshoz. Amit a második írt, nem jut eszembe a neve, de ezt mi is használtuk ,de az alapból bolhák ellen van, nem a bőrt gyógyítja, csak kiűzi az élősködőket. Hatásos azért lehet, mert nem "rágják" tovább a vérszívók, és megtud gyógyulni a kivakart bőr, de sajnos az idő még nem alkalmas a fürdetésre, hacsak nem tudod bevinni lakásba és megszárítod hajszárítóval.
2015. márc. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Neostomosan fürdető. Ha ruh, ez segít, ha nem az, akkor sem ártasz vele, bolha és kullancs ellen is jó.
2015. márc. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is a Neostomosant használtam. Nyulak fülrühességére, az udvar élősködő mentesítésére is tökéletes.
2015. márc. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!