Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Össze szokik e a 2 éves kan...

Össze szokik e a 2 éves kan Dalmatám a 6-7 hónapos angol masztiff szuka kutyussal?

Figyelt kérdés
2 éves a fajtiszta Dalmatám és kilöktek egy masztiff szuka kutyát én befogadtam,, a nagy mellé !! nagy a kert, udvar , helye megvan a családban csak a a kan nagyon morog rá és ugat , a szuka oda szalad a kenelhez de lemorogja a nagy !! kb mennyi idő össze szokatni őket és hogyan csináljam ??

2015. márc. 18. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Hát először is a már meglévő kutyádat kellene szocializálni, mielőtt másik kutyát veszel magadhoz. Kutyasuliban lehet ezt a legjobban megoldani.

Egyébként semleges területen, póráz nélkül kellene őket összeengedni. Ha a kan be van zárva egy kennelbe, persze hogy morog. Normális esetben egy felnőtt kutya nem bántja a kölyök kutyát, ill. a kanok a szukákat. De ez természetesen az adott kutya nevelésétől is függ.

2015. márc. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon barátságos kutya , soha senkire nem morgott semmit nem harapott meg , tyukokat sem bántja , nevelt kutya !! csak félek kenel nélkül össze engedni őket !!
2015. márc. 18. 20:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon jól nevelt kutya, akkor miért nem azzal kezdted, hogy összeengeded őket? Valószínűleg azért morog rá, mert a semmiből odavittél egy kutyát, őt meg bezártad a kennelbe.
2015. márc. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Eleve nem egyből haza kellett volna vinni a kutyát, hanem az utcán összeismertetni őket, és csak úgy hazamenni. Az se tesz jót a dolognak, h a dalmatát kennelbe zártad!

Azt miért írtad, h fajtiszta? Minden kutya fajtiszta!

2015. márc. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A kenel szó alatt kb 3x4m helyet kell elképzelni ami körbe van kerítve + a kutya ól , és az azéert kellett h ne tudjon rá rontani !! vannak korcs kutyák és vannak fajtiszta kutyák akiknek a szülei egy fajták voltak !! pl mind a kettő Dalmata !! a korcsoknak másfajta a szüleik!! ma össze engedtem őket és a nagy lefeküdt a kislány előtt és csak bírkóznak egész nap , úgy hogy probléma megoldódva !! :D
2015. márc. 19. 18:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, csak a faj az a kutya, macska, ló; a fajta meg a dalmata, tacskó, vizsla. Minden kutya FAJtiszta, mert minden ősük kutya, nem pedig kutya-elefánt hibrid. A FAJTAtiszta kutyának meg van törzskönyve, hogy minden felmenője ugyanolyan fajtájú, tehát pl dalmata. Világos?
2015. márc. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az elöttem lévők helyes választ adtak...

Még arra vigyázz,hogy,amikor a szuka nagy lesz,akkor ne "akciózzanak".

Én azt ajánlom,hogy valamelyiket ivartalanítsd :)

2015. márc. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!