Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kis termetű kutya jó...

Milyen kis termetű kutya jó lakásba? Ami kevesebb mozgást igényel?

Figyelt kérdés
Most van egy kutyánk, mindenféle faj van benne, középtermetű. Kertes házban lakunk, jó nagy kerttel egész nap kint van, rohangál, este pedig bent alszik. Viszont pár hónap múlva elköltözöm (egyetem), de mivel a kutyusom már 6 éves és ilyen "szabadon" nőtt fel, inkább a szüleimnél hagynám. De mindenképp szeretnék kutyust, egész életemben volt kutyám! Olyan lenne jó, aminek napi 3x fél óra séta elég, és nem baj neki ha egyedül van, esetleg alomra szoktathatom, és menhelyeken is található :)
2015. márc. 18. 21:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
34%
Alomra kutya nem fog szokni, mert nem macska! Minimum 3x 1 ÓRA kell minden lakásban tartott kutyának, de több idő még jobb! Nem csak abból áll a kutyatartás, h a kutya pisil/kakil, és nem ismerkedik a fajtársaival. Erre is szükségük van! Ha csak ezt tudod biztosítani neki, inkább járj ki menhelyre önkénteskedni!
2015. márc. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy egy apró kutyának nem kell annyi séta, és ki mondta, hogy nem ismerkedhet fajtársakkal? Gondolom lesznek napok amikor több időm van. A mi kutyánk bármikor kimehet, de van hogy csak kimegy elvégezni a dolgát, aztán bejön. :)
2015. márc. 18. 21:35
 3/25 anonim ***** válasza:
70%

Ajjaj, tudatlan leendő kutyagazdi a láthatáron. Már elnézést.

A kistermetű kutyáknak is LEGALÁBB 3x1 óra séta, a legkisebbnek is. Alomra nem lehet szoktatni, mert nem macska. Legyen inkább macskád.

A kutya nem csak "veszek egyet azt majd ellesz a lakásba mer' mé' ne", azzal foglalkozni kell, márpedig úgy látom nálad ez nem lenne meg.

2015. márc. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Már miért ne lehetne alomra szoktatni? :D Az csak arra az időre kéne amíg nem vagyok otthon (4-5 óra) ha még is kell neki pisilni, kakilni. :)
2015. márc. 18. 21:42
 5/25 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem fogadj örökbe menhelyről. Egy fajtatiszta kutya 100 000-től kezdődik. Ha még is fajtatisztát akarsz akkor ajánlom a cavalier king charles spánielt és a bichont. De amíg kölyök sokkal többször kell levinned. Nem tudom hogy lehet-e alomra szoktatni, de szerintem a pelenka jobb megoldás, amíg nem volt szobatiszta mi is használtuk.
2015. márc. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
27%
A pelenka a legjobb ötlet. Nekem van egy kutyám aki már 1 éves, de mindig tudja hogy a pelenkára kell pisilni. Nem szükséges kutyapelenka. A sima gyerek pelenka is jó, talán jobb is mert vastagabb. Ugyan az a kettő csak a kutyapelenka drágább.
2015. márc. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
13%

A cavalier elég nagy termetű kutya

Faacebookon találsz csivava mentő csoportot, nagyon sok kis állatot lehet örökbe fogadni, akár olyat is aki már alomra van szokatva. :)

[link]

2015. márc. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Mindenképp menhelyről szeretnék kutyust. Csak nyilván előre érdeklődöm, beszólok a menhelyekre a környéken ha lesz xy, fajta kutya szóljanak stb. :) kutyapelenka is jó ötletnek tűnik :)
2015. márc. 18. 21:47
 9/25 anonim ***** válasza:
11%

Elöző vagyok

Sok közülük már annak is örül ha enni kapnak nem hogyha még foglalkozol is vele, ráadásul valószínűbb hogy nem rágnak majd szét semmit meg nem csinálnak rosszat mert ök már félnek attól hogy hibáznak és ismét eldobják őket :)

Hidd el az ilyen kutyák a leghálásabbak :)

2015. márc. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
63%

Ne szoktasd alomra, mert a kutyának tök természetellenes a saját helyére csinálni. Meg ez nem macska ám, hogy elkaparja, szóval ne legyenek illúzióid, szarszag lesz a lakásban. Ellenben ha leviszed háromszor egy nap, nagyjából egyenlő időközönként, semmi baja nem lesz, a legtöbben így tartanak kutyát lakásban. Persze ha valami extramini förmedvényt választasz, azt inkább 4-5-ször kell vinni a mogyorónyi hólyagjával. Szóval ha már kiskutya, akkor inkább egy nagyobbacskát válassz, azok kevésbé pörgősek is, meg tovább is bírják egyedül.

Mondjuk azt én sem értem, minek neked kutya, főleg úgy, hogy a már meglévővel sincs olyan kapcsolatod, hogy magad mellett akard tudni. Ezekből nem szoktak jó dolgok kisülni; ha neked nem hobbid a kutyázás, meg nem alakítasz ki tényleg mély kötődést az ebbel, akkor szerintem nem kell erőltetni. Vegyél macskát, vagy bármilyen kisebb állatot, aminek igénye sincs ilyesmire.

2015. márc. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!