Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két pórázom van, soha nem...

Két pórázom van, soha nem vertem meg egyikkel sem a kutyámat mégis ha az egyiket meglássa a kezemben akkor összerezzen, fél és tiltakozik. Miért? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A felvezető pórázt csak kiállításon használom, mihelyst meglássa a kezemben fél, remeg, leütött fejjel ál, nem akar mozdulni, nem tudok gyakorolni vele mert nem akar futni.


Soha nem vertem meg pórázzal ( és máshogy sem) mégis nagyon fél. Mit tegyek??? Miért van ez? Egyszerűen nem tudom őt beállítani mert fél és úgy áll mint akit kínoznak.


2015. márc. 19. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mert vagy a kiállításon, vagy gyakorlás közben bestresszelted a kutyád.

Ő meg emlékszik rá és már előre rágörcsöl.

Hagyd a fenébe azt a pórázt. Nem azon múlik, hogy milyen eredményt ér el a kutyád. Erre a célra kiváló bármilyen nagyon vékony (akár lánc) nyakörv.

2015. márc. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor próbálkozom más pórázzal, veszek egy másikat ami vékony és kipróbálom azt.
2015. márc. 19. 13:55
 3/11 anonim ***** válasza:

De ugye érted a lényeget?

Nincs kiállításos meg sétálós póráz.

Pórázok vannak, hol ez, hol az.

Sima sétánál is sokszor legyen rajta az, amit majd a kiállításon adsz rá. Így nem köti össze.

2015. márc. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ilyenem van ez jó szerintetek?


[link]

2015. márc. 19. 14:03
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem a lényeget. De én úgy szoktattam őt meg, hogy az egyik póráz a sétálós, szaladgállós póráz. A másik pedig a kiállításos. Soha nem kevertem meg a kettőt ( tenyésztői tanácsra)
2015. márc. 19. 14:07
 6/11 anonim ***** válasza:

Ilyesmire gondoltam kiállításra:

[link]


Nem tudom, hogy mi értelme van a külön póráznak.

Leszámítva azt, hogy az ember vigyáz a szép felvezető pórázra... :)

Az enyémeknek veszettül mindegy volt, hogy milyen pórázon-nyakörvön sétáltak és milyennel vezettem fel őket.

2015. márc. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez a vékony bőr nagyon szép, beszerzek egyett a Tarjáni CAC-ra!
2015. márc. 19. 14:13
 8/11 A kérdező kommentje:
Első kutyám amúgy és nagyon stresszelek a kiállításokon, nagyon féltem eleinte főleg. Néha még most is elkap de már javulok. Már nem igazán érdekel a dolog. Tudom, hogy én rontottam el csak így fölösleges pénzkidobás az egész mert lehet látni a kutyán, hogy fél, nem akar állni, futni. Nagyon szomorú vagyok ez miatt.
2015. márc. 19. 14:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Másik póráz és egy ideig csak nézőként a kiállításon. Szünetben pedig egy játékos mozgás a körön belül. Ha te is képes leszel a félelmedet leküzdeni, gyorsan rendeződik a helyzet.

Lényegesen olcsóbb megoldás, mint benevezni és szomorúan kijönni a körből.

2015. márc. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Először magadban tedd rendbe a dolgokat.

A kutyákra ráragad a felvezetőjének stressze, érzik, ha a gazda ideges, feszült és berögzülhet nekik egy egy szituáció, ami később bevillanhat egy hasonló helyzetben.

Én biztos, hogy azt a pórázt használnám továbbra is, ami benne a feszkót kiváltja, csak a stratégián változtatnék.

El kell érned, hogy a kutya gondtalanul, mindenféle feszültség nélkül mozogjon, álljon a mumus pórázt viselve. Rengeteg türelem, bíztató szó és dicséret szükséges. Az emberben is ki tud alakulni egy tudat alatti szorongás amikor pl. teszed rá a pórázt, amitől benne kialakult egy ellenszenv, rágörcsölsz hogy megint csak lapul és úgy fest benne, ahogy. Ez csak ront a helyzeten.


A kutyáim apró termetűek és volt h pl. a bis körben egy nagyobb testű kutya ráhördült, onnantól kezdve nem a pórázt utálta, amiben akkor közlekedett, hanem a nagytestű kutyák felé érez bizalmatlanságot.

2015. márc. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!