Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem férges a kutyám, de...

Ha nem férges a kutyám, de adok neki féreghajtót lesz valami baja?

Figyelt kérdés
Beoltattam és adott az állatorvos féreghajtó tablettát és azt mondta bármikor be lehet neki adni, csak én nem voltam itthon hogy kérdezősködjek, de szerintem nem férges. Be lehet neki ígyis adni? Reggel vagy este érdemesebb inkább?

2015. márc. 20. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja. Bármikor beadhatod.
2015. márc. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan add be neki, nem lesz tőle semmi baja. Amúgy ki lehet indulni abból, hogy többé-kevésbé minden kutya férges. Ha hordod sétálni, előbb-utóbb garantáltan érintkezésbe kerül féregpetékkel.
2015. márc. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

3 havonta szokás féreghajtót adni.

Honnan tudod, hogy nem férges?

2015. márc. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A féreghajtás rendszeresen kötelező, pont azért, hogy ne legyen férges...
2015. márc. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Minden kutya férges, hiszen folyamatosan nyalják a talaj közeli dolgokat, ahol illatot is éreznek. Legfeljebb csak cérnagilisztái vannak jó esetben.
2015. márc. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A féreghajtó pont az ilyen esetekre van kitalálva. Ne aggódj. 15 évig volt kutyám, mindig féreghajtóztuk, ahogy illett. Nem véletlenül élt ilyen sokáig.
2015. márc. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyébként:

[link]


"Hogyan tudom megállapítani, hogy férges az állatom?

A fertõzés korai szakaszában nagyon nehéz megállapítani. A kutya bélsarával a petéket tartalmazó féregízek a végbél környékére kivándorolnak, ezzel viszketést és a klasszikus „szánkázó” mozgást okozva az állatnak. Ezen kívül hányás, hasmenés, fénytelen, matt szõrzet, étvágytalanság, energiahiány, kölyökkutyáknál és –macskáknál haspuffadás jelentkezhet."

2015. márc. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3 havonta ajánlott a tabletta beadása, független attól, hogy férges vagy sem.
2015. márc. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2015. márc. 21. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!