Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám elvágta a mancs...

A kutyám elvágta a mancs párnáját. Mitcsináljak?

Figyelt kérdés
Mielott azzal kezdenétek hogy vigyem orvoshoz,delutan 3 kor tudom csak,mert akkor jon haza a dokink.Szoval amstaff kutyusom (1eves kan) beleugrott a törött üvegbe.A kölyökénél sérült meg a párna,de eleg csunyán :( keresztbe elfelezte neki,vérzik..de olyan mintha nem is érezné a fájdalmat,jön megy...viszont egy furcsaságra lettem figyelmes...nem azt a lábát huzza amelyik sérült,hanem a hátsót. De aztmár múlt héten is észrevettem néha-néha..azlenne a kérdésem,hogy ennél a fajtánál mennyire gyakoriak az izuleti betegsegek? Es ha megis izuleti gondja van,az mivel jár ? Természetesen kivizsgáltatom a dokival de nyugtalan vagyok. Szóval mennyire gyakori náluk? Úgy féltem :( És a párnácska idővel összeforr neki,vagy 2 részben marad? :(
2015. márc. 21. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, sőt valószínű, hogy össze kellene varrni, nem kéne megvárnod a saját dokidat, hanem elvinni máshova, ahol van rendelés. Aztán a hátsó lábát már megbeszélheted a saját dokiddal.
2015. márc. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Betadin, bekötés a dokiig. Sántítás nem csak izületi gondok miatt lehet. Doki többet fog tudni.
2015. márc. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,sajnos a legkozelebbi doki 20 km re van,es nincs kocsim (se jogsim),busz meg negyed 3 kor indul oda. mire odaerek,hazajon a sajat dokim. Jajj enis ettol feltem hogy tuti varrni kell..edesszive :(
2015. márc. 21. 12:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Előre bocsájtom nem akarlak lebeszélni az állatorvosról, csupán leírom az én esetemet a kutyámmal!

Szóval az enyém a múlt héten vágta szinte ketté a talppárnáját, szintén törött üvegbe lépett futkározás közben. Vérzett neki kb 10 percig, bevittem, lemostam neki, ekkor a már megalvadt vér gondolom leoldódott, így újra elkezdett neki vérezni, de ismételt 10 perc után elállt, ezután már nem nyúltam hozzá. A kutya szerintem semmit nem érzett belőle, kicsit sem fájlalta, nem piszkálta. Mára szépen összeforrt, alig látszik a vágás.


Hogy én miért nem vittem állatorvoshoz? A mi esetünkben is úgy volt, hogy órákkal később lett volna elérhető csak a doki, és mire elérkezett az idő addigra nem vérzett neki és mint írtam nem is fájlalta, nem tűnt vészesnek a dolog.


De azért te csak vidd el hozzá a biztonság kedvéért, ráadásul meg tudod vele beszélni a másik problémátokat is!

2015. márc. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Az én amstaffom a hátsó lábát térdszalag-lazaság miatt húzta. Hogy mennyire számít ez "fajtabetegségnek", azt nem tudom, de a tenyésztője azt mondta, az egyik testvérénél is előjött ugyanez a probléma. Nem műtötték, fájdalomcsillapítót kapott rá, és fizioterápiára jártam vele, plusz figyelni kell arra, hogy ne erőltesse meg nagyon a lábát. Azóta hála istennek nem jött elő ez a probléma. Persze ez nem garancia arra, hogy a te kutyusodnak is ez a gondja.
2015. márc. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!