Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyi foglalkozás elég neki?

Ennyi foglalkozás elég neki?

Figyelt kérdés
Van egy foxikeverék kutyám. Ősztől kollégiumba megyek, csak hétvégén jövök haza. Ekkor tudnék vele foglalkozni, sétálni stb. Hétköznap a szüleim csak kiengednék a kenneljéből futkosni.

2015. márc. 21. 12:19
 1/5 piriiiii ***** válasza:

Hát, részletezhetnéd.

És attól függ, mit szeretnél tőle.

Mert ha csak kint futkos, nem lesz igazán nevelt kutya.

Ha kint futkos, akkor talán fizikailag kellően lefárad, de szellemileg nem.

2015. márc. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mennyi időre engednék ki? Szerintem mindenképpen kellene neki legalább napi egy séta.
2015. márc. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kb egy órára engednék ki, az udvar elég nagy. Nincs aki ráérne sétáltatni.
2015. márc. 21. 15:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem elég, ha egy órára kiengedik a kennelből, és még sétáltatva, nevelve sincsen. Neked elég lenne, ha egy napból 23 órát ülnél egy tök unalmas helyen egyedül, majd kimehetnél egy órára az udvarra szintén társaság nélkül?

A kutyának eleve nem jó, ha kennelben van tartva, de megoldható akkor, ha napi több órát van vele kint foglalkozva, agyilag és fizikailag is el van fárasztva. De ez így már-már állatkínzás. Legalábbis semmi értelme nincs így kutyát tartani.

Bocs, ha megbántottalak, de ez nagyon rossz lesz a kutyának, különösen akkor, ha eddig nem így élt!

2015. márc. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudom, csak nem tudom mit tehetnék. Sajnos magammal nem vihetem.
2015. márc. 21. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!