Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt valaki, akinek a...

Van itt valaki, akinek a huskyja 100% behívható?

Figyelt kérdés

Nekem egy husky keverékem van, már 5 éves, de néha az őrületbe kerget a makacsságával. 10-ből 8-szor tudom behívni, de ha kedve támad egy kis tekergésre, akkor bizony el is megy. nagyjából a látókörömön belül marad, de ordítani tudnék, mikor a szemembe néz "röhögve" és még azért sem jön oda. Jártunk suliba is, tud feladatokat is, de ez a behívás kiborít.Mindig visszajön, de csak mikor ő akar.

Kiszámíthatatlan, van amikor kezesbárány, máskor olyan szinten tojik a fejemre, hogy az ideg szétvet. Szóval teljesítménye, engedelmessége ingadozó. És ezt játsszuk 5 éve.

Itthon: csak engedélyre eszik, játékot én kezdeményezem és hagyom abba, küszöb szabály is tökéletes, szóval, szinte minden, de a behívás nem megy.

Tudok-e még tenni valamit, vagy őt már így kell elfogadni. Tudom, hogy a husky makacs, önfejű, de ez így mégsem állapot.


2015. márc. 21. 12:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Hosszú póráz. Ha nem jön hívásra odahúzod magadhoz.
2015. márc. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ezt csináljuk már 5 éve. :D Többek közt ezt is.
2015. márc. 21. 13:21
 3/21 A kérdező kommentje:
Régen működött az, hogy ha nem jön vissza, akkor távolodok, és végül utánam szalad, de most már ez sem működik. Ismeri a területet, mindig ide visszük ki a lakásunktól nem messze, és gondolom nem parázik már ha eltűnünk. Legutóbb ez történt.
2015. márc. 21. 13:25
 4/21 anonim ***** válasza:
Nekünk volt egy fajtiszta huskynk, sajnos bármennyire is megvolt nevelve, és tanítva neki mindig volt, hogy gondolt egyet és tojt a fejünkre. Kiszaglászta magát akkor visszajött és mint a kis angyal folytatta az utat. Sajnos ennek a fajtának a vérében van ez az engedetlenség. Ezért kell nagyon kifárasztani, és lekötni a figyelmét. Nagyon okos kutya, de nagyon önfejű is.
2015. márc. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ez így van, sajnos. Most nálunk ridegtartás van, de rettentő nehéz. A lelkem alig bírja és nem biztos, hogy lesz eredménye. Szóval teljesen bizonytalan lettem.
2015. márc. 21. 14:03
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
El kell, hogy keserítselek. 100% behívható kutye sehol sem létezik, nem csak a huskyk között. Senki sem tökéletes.
2015. márc. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Persze, tudom. De ilyen sincs még egy mint az enyém. Igazából az bosszant, hogy néha egyet gondol, fogja magát és tiltásom ellenére is elmegy. Ilyenkor 1 óra míg visszajön, mikor már elfárad és megszomjazik. Azért ez sem állapot.
2015. márc. 21. 16:26
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezzel küzdök, nyugi:) Igaz hozzám teljesen szocializálatlanul került másfél évesen, sokat javult, de nem 100 %. Én azzal orvosolom, hogy nem adok neki lehetőséget, hogy felidegesítsen. Megyünk bringázni, most e mellé még elkezdtem vele súlyt húzatni, így nem tud kisállatokat kergetni meg a saját kis hülyeségeit csinálni. Na meg dolgozik, ami nagyon fontos, hiszen munkakutya.
2015. márc. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
100%-os kutya nem létezik. Nekem amstaffom van, általában behívható, de van, mikor valami jobban érdekli, nála is egyedül a behívás az, ami ingadozó. Nálam ami leginkább bevált, az az, hogy leguggolok, széttárom a kezeimet (mintha megakarnám ölelni), és kedves, vidám hangon szólok neki. Ez általában működik. Az sem árt, ha a séta során többször behívod, megsimogatod, aztán engeded tovább szaglászni, játszani, így nem köti össze a behívást a szórakozás végével.
2015. márc. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Hú, próbáltunk már mindent. 5 év hosszú idő. Volt mikor bringáztunk, de láttam rajta, hogy nem igazán szeret csak futni, nem volt boldog, de azért egy egész nyarat végig bringáztunk vele. Télen nem, de valószínű, hogy most ha jobb idő lesz, azzal fogom lefárasztani, mert már az idegeim nem bírják. :D Nem azzal van baj, hogy elkóborol, mert eddig még mindig odajött, vagy hazajött, mint most legutóbb, de iszonyatosan féltem, vadász, autó, stb.

Kispalikee, lehet, hogy nagy igazságot mondtál. :) Valószínű az lesz nálunk is, nem adok neki lehetőséget, hogy idegbajt kapjak.

A másik az, hogy mivel nagykutya, ezért félnek tőle, félek, hogy valaki megüti egy bottal, vagy mit tudom én.

Nem jó ez így! Engem is megvisel, őt is.

2015. márc. 21. 18:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!