Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A futoszarazast hogyan tanitan...

A futoszarazast hogyan tanitanatok meg egy kutyanak segitseg nelkul?

Figyelt kérdés
Adott egy nagyon energikus es intelligens kutya, akit meg nem lehet elengedni. Ezert trukkoket tanulunk klikkerrel, hogy lefarasszam, arra gondoltam, az egyik lehetne az, hogy futoszaron korbefusson, mint a lovak. Ez szellemileg es fizikailag is farasztana. Ugy tudom, a lovaknal ket ember tanitja, az egyik a futoszarat fogja, a masik vezeti korbe. Nekem viszont nincs segitsegem. Mit javasoltok?
2015. márc. 22. 12:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Miért nem tanítod meg inkább a behívást?
2015. márc. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szerintem erre a kerdesre te magad is tudod a valaszt. Segitek, "akit MEG nem lehet elengedni".
2015. márc. 22. 12:50
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nem fogod lefárasztani. Egyébként miért nem lehet elengedni? Mennyi idős?

Ha van bicótok, akkor megpróbálhatnátok bikejöringezni. Nem kellenek hozzá extra cuccok, és az is fárasztja agyilag is, mert figyelnie kell rád, hogy merre kell menni, amit ugye előtte meg kell tanítani (jobbra, balra stb.).

2015. márc. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Meg csak par napja van nalam. Nagyon agressziv emberekkel es kutyakkal szemben, a biciklizes azert sem johet szoba, mert ugy erzem, hogy nem lenne felette teljes kontrollom. De mindegy, jarunk kikepzohoz, szoval ezt nem a gyakorin szeretnem megoldani.

Termeszetesen nem ez lenne az egyetlen farasztas, hanem sokat klikkerezunk stb, ez csak az egyik dolog lenne. Nem is igazan csak a farasztas miatt kerdezem, szeretek uj dolgokat tanitani a kutyaimnak.

2015. márc. 22. 13:28
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

Fura elképzeléseid vannak a kutyával kapcsolatban. A kutya nem ló.

Pár napja van nálad, akkor idővel majd megtanulja azt is, hogy vissza kell menni a gazdához. Akkor elengedheted.

2015. márc. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Jesszus, NEM nevelesi tanacsokat kertem, csak egy trukk megtanitasaval kapcsolatban kertem segitseget. Ha pl a hempergest vagy a szlalomot kerdeznem, akkor is ilyen valaszok erkeznenek? Ez csak egy trukk, a fenebe is! Jatek, ertitek?

A kutya mar most is visszajonne mert nagyon ragaszkodik, mas kerdes, hogy idokozben megtepne par embert.

2015. márc. 22. 15:08
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően azért nem menne a dolog, mert nem élvezné az egészet. A lovat lemozgatják futószárazásnál, de egy kutyának ingerek kellenek, szagok, izgalmak, ahhoz, hogy kifáradjon. Nekik az nem nagy buli, hogy rohannak körbe-körbe... Nem is fogja megcsinálni, valószínűleg. Mint trükk, talán megcsinál pár kört, de ne várd, hogy nagy élvezettel csinálná perceken keresztül.

Viszont fárasztásra ott vannak a játékok. Labdák, hurkák, rongyok, frisbeek. Mind tökéletesek a célra.

Ha nincsen kert, akkor rongyozzatok egy hosszú pórázzal (:

Sok szerencsét a szocializáciához és a többihez (:

2015. márc. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem percekig akarnam csinaltatni vele, csak olyan trukkoket probalok neki tanitani, amik a testet is megmozgatjak, nem csak az agyat. Egyebkent nem feltetlenul unna meg, hiszen a futopadot is sok kutya szereti. De mindenkeppen csaka ddig csinalnank, ameddig elvezi, a tobbi trukkhoz hasonloan.
2015. márc. 24. 14:56
 9/17 A kérdező kommentje:
Most, hogy kiemeltem a kerdest, a biztonsag kedveert negint leirom: NEM nevelesi itppekre vagyok kivancsi, csak egy trukk megtanitasara. Hogy aztan mit kezdek vele, az legyen az en dolgom.
2015. márc. 26. 07:55
 10/17 anonim ***** válasza:
Én is már megpróbáltam:az enyém nagyon okos amstaff.Mutattam a kezemmel hogy merre kell menni,ő meg csinálta de hamar morgott rám úgyhogy többször nem csináltam.Azóta már van lovam akit tudok futószárazni.
2015. márc. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!