Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen zöldséget illetve...

Milyen zöldséget illetve gyümölcsöt nem adhatok a kutyámnak?

Figyelt kérdés

A szőlőt tudom, hogy nem szabad adni, meg olvastam a barackot és a szilvát is, de utóbbi kettőt állítólag csak a magja miatt nem szabad. Eddig még nem adtam a kutyámnak sem szilvát, sem barackot (szőlőt meg pláne nem), de ha adnék is, akkor is kivenném a magjukat előtte. Tehát, első kérdésem, hogy a barackot és a szilvát lehet mag nélkül adni?

És a fő kérdésem pedig, hogy milyen gyümölcsöket és zöldségeket nem szabad adni négylábú kedvenceinknek? Az enyém például imádja a sárgarépát, eddig nem is olvastam, hogy rossz hatással lenne rájuk, ezért néha szoktam neki adni.

A normális válaszokat előre is köszönöm! :)


2015. márc. 22. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
A szilva és barackmagot azért nem szabad adni, mert cián van benne, ami mérgező. Egyébként minden gyümölccsel megkínálhatod mag nélkül, és ha elfogadja, akkor adjál neki. Répát ehet. Almát is, de keveset, mert megemeli a savat.
2015. márc. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 HUN_Sector ***** válasza:

Sárgarépa van a kutyatápban is, azzal semmi baj.

Amire nagyon figyelj, hogy semennyit, még egy körömnyit se kapjon, az a medvehagyma. A kutyák számára erős méreg.

A szőlő érdekes dolog. Ugyanis sokan vannak ellene, sokan meg védik, én nem kívánok állást foglalni. Van aki azt állítja, hogy a kutyája szőlőben nőtt fel, evett nem is keveset belőle és idős korában is makkegészséges, más meg horrorsztorikat ír le. Az Animal Poison Control Center (usa) vizsgálatai szerint, egy átlagos, közepes testméretű (25kg) kutyának 25dkg-100dkg közti adag már vesekárosodást és mérgezést okoz, de pár szemmel nincs semmi baj. Persze attól is függ, mennyire érzékeny rá a kutya. Ha nem szükséges, ne kísérletezz rajta. ( a mazsola kb. 6x akkora veszélyforrás dózis tekintetében)


Ugye csokoládét mondani sem kell, hogy ne adj neki. Ha már feltétlen édesség, akkor a kutyacsokit válaszd.


Itt egy jó összefoglaló: [link]

2015. márc. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Én sem tudom, hogy a szőlővel mi a helyzet, de biztos, ami biztos alapon inkább nem adok neki.
2015. márc. 22. 19:22
 4/4 anonim válasza:
Van azonban egy-két zöldség, és gyümölcs, amiket jobb inkább elkerülni. Például a ribizli, és a szőlő (mazsola) veseelégtelenséget, az avokádó mérgezést, a hagyma vérszegénységet, a paradicsom pedig akár szívritmuszavart is okozhat. Persze nem lehet általánosítani, vannak kutyák, akik megeszik a szőlőt, és semmi bajuk nem lesz, de vannak, akiknél komoly egészségügyi problémákat okoz. Barackot és szilvát adhatsz neki, csak a magot és a magházat is vedd ki minden csonthéjas hyümölcsnél.
2019. aug. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!