Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fogja elfelejteni?

Mikor fogja elfelejteni?

Figyelt kérdés
A kutyám egy mentett kutya volt.(Kiskorában hoztuk el a menhelyről.)Kölyökkorától naponta jártunk egy sétányra,ahol játszhatott a kutya barataival.Nemrég mikor lent voltunk,nagyon megijedt egy hangtól.(egyébként hozzá van szoktatva a "közlekedési" zajokhoz.)Ez korubelul 1 hónapja volt.Azóta ha arra sétálunk nagyon bizonytalan.Ha nem hall semmit akkor játszik,olyan mint régen.De ha meghall valamit,ami hasonlít arra a zajra,amitől régen megijedt már fut is haza.A behívásra sem hallgat pedig eddig minden korulmenyek között behívható volt (ha máshol sétálunk és hasonló zajt hall nyugodt marad.)Elfogja felejteni, hogy ott se kell félni?

2015. márc. 23. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Te hogy reagaltal ra? Elkezdted babusgatni, nyugtatni? Mert ha igen, akkor ezert nem szokott meg mindig hozza. Viselkedj termeszetesen, ne mutasd neki, hogy az a hely valamiert mas, mint a tobbi. Meg fogja szokni, qde addig is porazon setaltasd, ha arra mentek, ne engedd hazafutni.
2015. márc. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem,nem is figyeltem rá.És megprobaltam nyugodt maradni.Mostanában azt szoktam csinálni hogy mindennap teszek vele ott egy kört pórázon.Ez így jó? Vagy inkább megjobban felelevenítem a félelmeit?

(egyébként ha ez számít most kamasz a kutya)

2015. márc. 23. 11:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Most kamasz, ilyenkor lehetnek ilyen dolgai. Az jo, ha minden nap arra setaltok, majd el fogja felejteni a felelmet.
2015. márc. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kutyamutyi ***** válasza:

A kutyáknak kb 20 másodperc a konkrét dolgkra való visszaemlékezőképességük. Ha egy bizonyos helyen kezd elbizonytalanodni, az csak egy összekapcsolódás a fejében a helyszannel. Úgy értem, hogy nem arra gondol "Hű itt egy hónapja nagyon megijedtem és akármikor jöhet a zaj, de félek!" hanem inkább a helysan látványa, szaga előhozza a fejében azt a negatív élményhatást amit akkor megtapasztalt.

Ha nyugodt irányítást biztosítasz neki (nemcsak azo a zajos helyen hanem egyébként is) akkor egy kis gyakorlás után a te magabiztosságoddal fogja összekapcsolni és hogy ott nincs semmi gond, mert te útmutatást adsz neki.

2015. márc. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"20 másodperc"


kutyamutyi! Neked vagy sosem volt kutyád, vagy baromira nem ismered a kutyákat!

2015. márc. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!