Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy vemhes kutyát (vagy macskát, más állatot) ivartalanítanak?

Figyelt kérdés
Sokszor látom, hogy azt tanácsolják itt, hogy a már vemhes állatot ivartalanítsa a gazdája. Nem tudok ezzel egyetérteni, mondjuk én az embereknél az abortusznak is ellene vagyok (de NEM ez a kérdés). Megértem, ha beteg a kutya, vagy veszélyes lenne a szülés, de szerintem ha már a gazdi volt olyan buta, vagy a kutya volt olyan szerencsétlen, hogy útban vannak a kicsinyek, akkor úgy korrekt, ha őket felneveli, próbál nekik jó gazdát találni, és utána ivartalanítatja a kutyáját, esetleg a kölyköket is. Itt meg olyanokat mondanak, hogy a szülés előtti nap is lehet ivartalanítani. Mennyivel jobb ez, mint földhöz csapni a megszületett kiscicát??
2015. márc. 23. 12:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Menj el egy gyepire és nézz végig egy helyhiány miatti kivégzést,utána gondolkodj el.Az ott halálra váró kutyák nagy része vagy nem kívánt,vagy "úgyis lesz gazdája mindnek"alomból született.Ennél ezerszer jobb a vemhes állat ivartalanítása.

Az utolsó mondatodból kiderül,mennyire nincs fogalmad a témáról.Amikor az anyaállat megkapja az altató injekciót a műtethez,a magzatok "elalszanak"a méhében,gyakorlatilag meghalnak.Mivel nincs még tudatuk,nem éreznek,nem fognak fel az egészből semmit.

Egy ismert állatvédő fogalmazott jól:mindent meg kell tenni azokért,akik már megszülettek.De meg kell akadályozni minden felesleges alom világrajöttét.

2015. márc. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Támogatom az ivartalanítást vemhesen. Most is legalább 5 alomnyi kölyköt hirdetnek facen, minek még több? Inkább meg se szülessenek.

A mi kutyánk is agyon lett elletve, mielőtt kitették egy kocsma elé, majd a fajtamentőkhöz került.

2015. márc. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, értem én, hogy milyen rossz a menhelyeken a kutyáknak, de az a kölyök az anyuka hasában pár nappal a szülés előtt már életképes, ha korábban megindulna a szülés, valószínűleg életben maradna. Ha elaltatják, akkor elpusztul, és ez nem másmilyen attól, hogyha mondjuk néhány héttel később altatják el a menhelyen. De ha hagyod megszületni, legalább esélye van jó gazdához kerülni. Értem, hogy a körülmények nem túl jók a menhelyeken, de azért nem kínozzák az állatokat.
2015. márc. 23. 13:13
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem támogatom a szaporítást, még kevésbé, hogy egy keverék kutya csak úgy kölyköket szüljön, mert a gazdija szerint cukik a picik, vagy akármi. De ha már megtörtént a baj, akkor nem érzem korrektnek azzal nyugtatni magunkat, hogy az a pici még úgyse érez. Azokért a kutyákért valakinek már felelősnek kéne lennie, ők is egy-egy apró élet, nem csak attól a pillanattól, hogy megszületnek, de legalábbis onnantól, hogy esélyük lenne túlélni egy koraszülést.

Tényleg csak arról van szó, hogy szerintem nem csak a megszületett picinyeket kéne sajnálni.

2015. márc. 23. 13:16
 5/16 sippara ***** válasza:
78%
Inkább abortáljanak ellés előtt, mint hogy ebbe az országba, ezek közé az emberek közé kelljen megszületnie szerencsétlen kölyköknek. Komolyan.
2015. márc. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha választanod kell:

olyan kölyök ami még semmit nem érzékel és nincs igazán öntudata vagy olyan mi már él, lélegzik és élvezi az élet minden napját?

2015. márc. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó, vállalj èrtük felelőssèget! Könnyű ám a levegőbe beszèlni, hogy a másiknak ezt meg azt kène tenni. Tessèk nekem te vagy a másik tegyèl èrte. Vagy pedig hagyd abba az álszenteskedèst. Ha neked nem kellenek azok az állatok milyen alapon ajarod rátukmálni a másikra? Ez nem ìgy működik.
2015. márc. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

En sem vagyok abortuszparti, de olyan korulmenyek koze, amilyenek kozott a magyarorszagi kutyak es macskak tobbsege el, nem szulnek gyereket, ezerszer inkabb egy abortusz.

Azzal sem ertek feltetlenul egyet, hogy minden megszuletett kutyat eletben kell hagyni. Hany olyan kutya van, amelyik masfel meteres lancon tengeti az eletet, koszos, bolhas, soha egy jo szot nem kap, de elkobozni nem lehet, mert a menhelyek a naluk is rosszabb korulmenyek kozul mentett kutyakkal vannak tele?

2015. márc. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

13:26, 83% - igazad van, sajnos.

13:26°, 75- Az én állataim mind ivartalanítva lettek egy éves koruk előtt, a lány cicám sosem tüzelt (a többiek fiúk, és biztosn tudom, hogy egyikk sem apuka, nem volt lehetőségük). Felelősséget vállalok a saját állataimért, és a kérdés lényege sem ez. Ha valaki fontolgatja vemhes állata ivartatlanítását, akkor már legalább addig eljutott, hogy tenni kell valaamit. Innen már nem olyan nagy lépés, hogy vajon mit lenne helyes tenni. Nem akarom így se másra kényszeríteni a véleményem, mert nem tudhatom hogy helyes-e, ezért kérdeztem meg, hogy ti mit gondoltok.

13:25 - Remélem hogy nem kell választanom, vagy ha mégis, választhatom mindkettőt. Ha tényleg ennyire fekete-fehéra kérdés, akkor persze valószínűleg a már megszületettet választom, de utána hosszan rágná a belsőm, hogy mi lettt volna, ha..

2015. márc. 23. 13:33
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy korrekt"


Valóban. Csak ennek a százezres költségét igazából a legtöbben nem vállalják, így minden lesz, csak korrekt nem.

2015. márc. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!