Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatás átlag mennyi...

Kutyasétáltatás átlag mennyi FT/óra?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel úgy döntöttünk, két okból is, hogy elmegyünk kutyákat sétáltatni. Ezt két okból tennénk: 1. Kell a pénz 2. Az állatok iránti szeretetünkből. Utánna olvastam, hogy általában 500 ft-ot adnának érte óránként. Mi ezt nem is keveselljük, de egyréezt ketten vagyunk, másrészt mi úgy gondoltuk, hogy a kutyáknak tanítanánk is valamit. Nekem is van kutyám, jártam vele kutya iskolába is, tudom, hogy tanítanak. Ezért dilemmázunk, hogy mennyit kérjünk, mert mint mondtam 1 ketten vagyunk 2 a kutyánkat tanítanánk is. Szerintetek így mennyit kapnánk egy óráért?

2015. márc. 23. 18:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nálunk aki vállal kutyasétáltatást, az többet visz egyszerre, kocsival összeszed 4-5-6 kutyát, és elviszi őket az erdőbe. Persze ez jókora felelősség, egyrészt hogy egyik se vesszen el, másrészt hogy egymással se balhézzanak.
2015. márc. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Miért fizetnék kettőnek, ha egy (megbízható) is elég a sétához?! Szerintem az 500 forint/óra teljesen korrekt. Ha heti hét alkalommal számolod (mert sok ilyen van) az nem kevés pénz.
2015. márc. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
:) köszönöm a válaszokat! Így lesz, talán még azt is meg tudjuk oldani, hogy mi is több kutyát vigyünk el egyszerre.
2015. márc. 23. 19:27
 4/19 anonim ***** válasza:
Az, hogy ketten vagytok senkit nem izgat. Ma Magyarországon nincs realitása, hogy 500Ft-nál többet fizessenek sértáltatásért, sőt, még az is jó ár.
2015. márc. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A tanítást sem tartom jó ötletnek. Én biztosan nem engedném, hogy rajtam kívül bárki (főleg amatőrök) tanítgassák a kutyáimat. Ehhez mindig szükség van a gazda jelenlétére, közreműködésére is.
2015. márc. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
egyet értek az utolsóval! a tanítás maradjon a gazdi dolga, vagy gyakorlott, szakképzett oktatóé. nem hinnéd, mennyi mindent el lehet rontani, és valóban fontos a gazdi jelenléte is. az 500ft szerintem korrekt, de nem tudom mennyi idősek vagytok, meg tudnátok-e bírkózni több kutyával. elég sok figyelem és jó reagálási készség kell, hogy ennyi, voltaképp idegen kutyára tudj figyelni egyszerre.
2015. márc. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Mielőtt belevágtok azért gondoljatok bele, hogy milyen nagy felelősség idegen ki tudja milyen problémás kutyát sétáltatni. Oka van annak, ha idegent kérnek meg (nincs rá idejük= a kutya antiszoc és/vagy idegbeteg vagy szarnak a kutyára= antiszoc/idegbeteg/neveletlen) az, hogy a kutya teljesen rendben és a gazdi naponta csak 2-3-szor tudja sétáltatni és szeretné néhány plusz km-t a kutyának vagy elutazik a legkisebb % lesz.

Szerintem senki nem adna többet 500/óránál, persze ez nagyban függ attól, hogy hol laktok (és mennyi idősek vagytok, milyen fajtájú, mennyire problémás a kutya), milyen környéken akartok sétáltatni, valahol a 200 is sok lenne, de talán van ahol 700-at is adnának. A tanítást nem tartom én sem jó ötletnek, a gazdi kell oda, nélküle max. problémás kutyák hivatásos oktató tudok elképzelni.

2015. márc. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

- Számlát adtok?

- Van GPS nyakörvetek,vagy ha elszökik az eb mi lesz?

- Vállaltok anyagi felelősséget? Melyik biztosító társaság által?

- Van kutyakiképzői sulitok?

- Amíg nálatok van etetitek is? Azt ki fizeti?

2015. márc. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Számlát? Ki kér ma kutyasétáltatásért számlát?? De ha annyira szeretnéd, neked kiállítunk. Azt meg erősen kétlem, hogy anyagi kárt okoznánk. Ha meg szerinted még is, akkor hívd az ügyvéded. Ja! Ha pedig a kutya elszökne, akkor elárulom, hogy ma már feltalálták az olyat, hogy KÖTELEZŐ kutya chip...
2015. márc. 25. 16:36
 10/19 A kérdező kommentje:
És az utolsó kérdésedre válaszolva: kétlem, hogy egy pár óra alatt éhen halna a kutyád, mert, ha ez megtörténne, akkor azért nem én lennék a hibás, hanem te, mert te éheztetted ki szerencsétlen állatot. Egyébként meg szerintem egy kiló száraz kutyatáp vásárlásába, ami úgy 800 ft,eddig még senki sem hal bele.
2015. márc. 25. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!