Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaffom egyik napról a...

Amstaffom egyik napról a másikra bekattant. Mi a franc lehet ez?

Figyelt kérdés
3 staffom van,2 kan egy szuka. A 3 közül 2 örökbefogadott,a 3. tenyésztőtől van..és pont vele van a baj...9 hónapos kan,neves tenyészetből való.110 ezrembe fájt.Jártunk kutyasuliba,ugyanolyan következetesen határozottan neveltem mint a másik kettőt,és mégis megvan a baj..ha nem játszok vele morog rám,elég durván.Már 3 hete ezt csinálja..jön a labdájával ,és ha nemjátszok vele mert mondjuk épp teregetek,akkor rámnéz labdával a szájában és morog..amolyan igazi ''kihaénnem'' féle morgás ..levan mozgatva rendesen,igaz hogy játékból mostanában kevesebb jut mert sokat dolgozom,de minden nap lefutja a 4-5 kilometert bico mellett egyszuszra.Ezenfelül el van engedve lakott területen kívül egy réten,ahol kedvére szaglászhat.Nagyon rám ijesztett,félek tőle ,és hiába szólok rá hogy nemszabad ,akkor is morog:( Valahogy úgy érzem haragszom rá,mert én mindent megtettem a nevelésével kapcsolatban ,suliban is jól teljesitett mindig:( Már ki se merek menni hozzá játszani,mert a mozdulatából tudom,hogy NA IGEN,MOST FOG MOROGNI...fel evig suliztunk...most már nemtudok vele eljárni,a munkám nem engedi...ott tartok hogy visszaviszem a tenyésztőnek,mert tényleg félek tőle....pedig nagyon szeretem :(
2015. márc. 24. 10:46
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítva vannak?

Mert 9 hónaposan most lesz lassan ivarérett, lehet ez miatt is van a változás.


Amúgy az én pit keverékem is szokott játék közben morogni, meg ha előbb abbahagyjuk, mint szeretné. De ez nem "mindjárt megharaplak" morgás, hanem "játsszunk még" morgás.

2015. márc. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
100%

9 hónapos, kamasz. Ilyenkor minden kutya bekattan egy kicsit, vagy legalábbis változnak.

Most vált/válik ivaréretté, feszegeti a határokat. Következetes nevelés továbbra is, és szigorú fegyelmezés. Ne félj tőle, ha most ráhagyod a dolgokat, akkor később sokkal nehezebb dolgod lesz.

Ha egyedül nem megy, keress egy kiképzőt, aki segít megregulázni.

2015. márc. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
81%

Az enyém is ilyesmiket csinált ennyi idősen, mindig próbálgatta a határokat. Ha félsz tőle akkor minek neked ilyen kutya?

Ugyanúgy határozottan, szigorúan kell fellépni vele szemben mint eddig, hogy elérd amit akarsz

2015. márc. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Mi az hogy minek nekem ilyen kutya ha felek tole??? Egy nemetjuhasztol vagy barmelyik masik kutyatol is felnek ha igy ram morrantott volna. Kivancsi vagyok te mitcsinaltal volna ha egy 27 kilos tömör izom kutya áll elotted es torkaszakadtábol morog!!!
2015. márc. 24. 11:22
 5/66 anonim ***** válasza:
84%
9 hónaposan 27 kg??? És tenyésztőtől van?
2015. márc. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutyád megérzi rajtad, hogy félsz tőle, akkor tényleg átveheti tőled az irányítást. Ha egyébként jól bánsz a kutyáddal, nem vered, nem hajszolod túl, akkor semmi alapja nincs a félelemnek. Határozottan és bátran simogasd meg, hancúrozzál vele, és meglátod hamarosan minden rendbejön köztetek.
2015. márc. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 A kérdező kommentje:
elirtam :D 37 kg. Es igen ,tudom hogy megérzi,de más is megijedne nemcsak én,mert nemtudom milesz a következő lépése. (Tiger tattoos's kennel)
2015. márc. 24. 11:38
 8/66 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen fajta SAJÁT kutya, ha rámorog a gazdájára, attól nem félni kell, hanem helyretenni az agyát. Utána néztél-e a tenyésztőnek, akitől vásároltad a kutyádat? Tájékozódtál-e tőle, milyen természete van az általa tenyésztett vonalnak, de legfőképpen az adott alom szüleinek?

Azért, mert van két befogadott "talán" staffod, amelyek sosem morogtak rád, attól még nem természetes, hogy a vásárolt kutyád is pont ugyanúgy viselkedjen.

Ha marad benned bármilyen kis csírája a kutyádtól való félelemből, nem lesz könnyű az együttélésetek.

2015. márc. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
100%
Kamasz és feszegeti a határokat. Ha félsz tőle, az régen rossz....
2015. márc. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
100%

37 kg ????? Az még rosszabb mint a 27 kg.

Valami nekem nem stimmel!!

2015. márc. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!