Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ezt elrontottuk...

Szerintetek ezt elrontottuk vagy jó ez így?

Figyelt kérdés

Kölyökként nagyon sokat játszott más kutyákkal, kicsikkel, nagyokkal jól kijött. Elkezdtük vele a kutyasulit ahol azt mondták,hogy nem elég apportos,jó lenne ha ezen dolgoznánk. Aztán úgy alakult,hogy egy darabig nem tudtunk menni a suliba,de attól persze gyakoroltunk. Most úgy állunk,hogy annyira csak a labda érdekli, hogy nem hajlandó játszani más kutyákkal, nem is nagyon szaglászik csak a labda érdekli. Gondoltam,hogy labda nélkül megyünk sétálni hátha akkor kicsit bandázna,de akkor meg hozz egy botot. Másrészt könnyebb labdával sétálni mert így bármilyen körülmények között be tudom hívni. Másik dolog meg,hogy szépen lehetett motiválni kajával,de most már a legfinomabb falatok se hozzák lázba csak a zsebemet nézni, hogy előkerül-e a labda.

Szóval szerintetek baj,hogy ennyire labdamániás lett vagy jó ez így? (azért azt nem bánnám ha újra játszana a kutyahaverokkal is)



2015. márc. 25. 07:30
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Itt max azt rontottátok el, hogy nem tisztáztátok sem a suliban, sem magatok előtt, hogy mit akartok a kutyától, mi a sulilátogatás célja, stb. A legtöbb suli minden kutyást úgy kezel, mint leendő versenyzőt és a munkakutya sport szellemében vezetik le a képzéseket. Ott kimondottan jó, ha a kutya apportos és közömbös a környezete iránt. De meséld el nekem, erre mi a f... szükség van akkor, ha csak egy jólnevelt családtagot akarsz? Ott az apportkészségnwk nyomokban sincs jelentősége.
2015. márc. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fixáció mindig egészségtelen. Persze ha sportkutyát akarsz, akkor a céljaidnak megfelel ez az állapot, de gondolom, nem így van, különben nem kérdeznéd, hogy gáz-e.
2015. márc. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amikor kutyatársaságban vagytok, nem kell sem labda, sem bot. Tessék nemet mondani olyankor a kutyának. Idővel majd rájön, hogy jobb dolog játszani a többiekkel, mint ácsingózni olyasmiért, amit ott nem kap meg.
2015. márc. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez nem egy egészséges állapot egy családi kutyának. Az én kiskutyám is labdamániás, talán túlzottan is, ami nálunk bevált, az az, hogy labdával sétálok, de addig nem játszom vele, amíg le nem nyugszik. Először, ha jól emlékszem, ez 2 séta volt (kb. másfél óra egyenként), addig végig a kezemben lévő labdát fixálta. Nálatok lehet, hogy akár több séta is kell. A lényeg, hogy ne korrigáld, ne figyelj rá, csak menj, te ne vedd át az izgatottságát. Csak akkor játssz vele, ha már lenyugodott, kioldódott, szaglászik, nézelődik, elmegy tőled.
2015. márc. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért a titkodat áruld már el, hogy vetted rá?? Én is azzal küzdök, hogy nem elég apportos a kutyám, nagyon érdekelne. :D

Amúgy vannak ilyen kutyák, szerintem ez nem baj. Mondjuk én főleg a komolyabb sportkutyák között látom ezt gyakran.

2015. márc. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
először csak gurítgattuk előtte, aztán zsinóros labdát kötöttünk madzagra és azt mozgattuk cikk-cakkba.
2015. márc. 25. 18:27
 7/7 A kérdező kommentje:
és köszönöm a válaszokat
2015. márc. 25. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!