Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy gyereknek hány éves...

Egy gyereknek hány éves korától való kutya?

Figyelt kérdés
A kisfiam nyáron lesz 4 éves. Lassan szeretnénk egy kutyát. Viszont nem vagyunk benne biztosak, hogy ő is akarja. Nem egy lelkendezős állatbarát gyerkőc. Meglát egy kiskutyát, megnézi, aztán ennyi. De lehet, hogy ez abból fakad, hogy nem tudja mit lehet kezdeni egy kutyával. Ha elmegyünk vele állatkertbe megnézi az állatokat, de ha meglát egy játszóteret az jobban izgatja. Vannak hasonló tapasztalatok? Várjunk még egy évet hátha változik? Amúgy egy Labradort szeretnénk. Köszönöm!

2015. márc. 25. 09:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%
14 éves kora előtt nem igazán. Mégis mit vársz egy 4 éves gyerektől? A legtöbb elolvad egy kiskutya látványától, és kb. érdekli 2 hétig. Ezután szoktak a kutyák az utcára kerülni, mert ugye a szülőknek meg nem kell, mondván, a gyereknek vették....
2015. márc. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.


Amúgy meg, ha szeretnétek kutyát, akkor nem sok köze van ennek a gyerekhez. Úgy értem, hogy a ti neveléseteken, példátokon is múlik, hogy a gyerek kutyabarát lesz-e vagy sem.

2015. márc. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy ennyi idős gyerek nem fogja fel a milyen felelősséggel jár egy kutya. Ha ti, a szülők nem tudjátok gondját viselni, inkább ne vegyetek semmilyen kutyát még évekig!
2015. márc. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem egészen értem a problémát. Miért kell, hogy a gyerek is lelkesedjen a kutyáért? Ha nektek kell kutya, és bírjátok a gyerek mellett, akkor hajrá, ők meg majd eldöntik, hogy mennyire haverkodnak össze. Ha nem lesz kutyás a gyerek, az se tragédia, titeket nem akadályoz a kutyatartásban, neki semmi hátránya nem származik belőle, de legalább megadtátok neki a lehetőséget :)
2015. márc. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Én nem vennék olyan kutyát ami nagyobb lesz mint a gyerek, félelmetes lehet neki. Vagy el lenne kerítve, a kert egyik felében kutyakifutó, a másikban a gyereknek játszóhely. Nem tudom hogyan szeretnétek, kiengednéd a gyereket az udvarra felügyelet nélkül olyankor? Mert simán megtörténhet, hogy a gyerek elkezd futni, a kutyában meg felébred az ösztön, kergetni kezdi és ráugrik (akár játékból), vagy valami... Vagy pici kutyát vennék, vagy várnék még pár évet.
2015. márc. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%

A gyerek miatt semmiképpen se vegyetek kutyát. Ha ti akartok és van időtök foglalkozni vele, nevelni és az elkövetkező 10-15 évben is lesz, akkor igen, de a kutya nem egy játék, ami azért van, hogy a gyerek 1-2 hétig boldog legyen tőle és ha megunta, mert nintendo-t akar inkább, akkor kicsapjátok az udvar végébe a kennelbe.

A kutya kb ugyanolyan felelősség, mint egy gyerek. Fel vagytok rá készülve, hogy legyen még egy gyereketek? Ha nem, akkor felejtsétek el.

2015. márc. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Hidd el kedves 5-ös válaszoló, a kisebb testű kutyák arányaiban sokkal többször támadnak emberre, mint a nagyobb testűek, mert az emberek nagy többsége (úgy, ahogy te is) azt gondolja, hogy egy kistestű kutyát nem kell annyira megnevelni, mert az nem tud nagy kárt tenni senkiben. Én például egy dobermannal nőttem fel, sokat játszottam egyedül is vele és a kutyának soha nem jutott eszébe, hogy bántson, amikor járni tanultam, akkor belékapaszkodtam, a lépcső tetejére állt, hogy nehogy leessek és sorolni tudnám az ehhez hasonló történeteket.
2015. márc. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Platypus ***** válasza:
88%
Szerintem jót tesz minden gyereknek, ha állatok mellett nőhet fel, és 4 éves mellett már annyira nem problémás egy kiskutyát nevelni. Persze nem a gyereké lesz a kutya meg a velejáró felelősség, hanem a szülőké. De pusztán a kutya jelenléte a családban egy jó ötlet. Ha a gyereknek mégsem tetszik, éppen ideje elkezdenie gyakorolni a másokhoz való alkalmazkodást és toleranciát. Magától nem fog varázslatosan kifejlődni benne az állatszeretet, hiába vártok még pár évet.
2015. márc. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 7-es, nem tudom miből szűrted le, hogy szerintem a kiskutyát nem kell megnevelni, de biztosan nagyon képben vagy így ismeretlenül is. Látom a vádaskodás az megy. Mégis nekem nagyobb biztonságérzetet ad, hogy egy palotapincsi nem tudja bekapni a gyerek egész fejét, mint ahogy egy német juhász megteheti.
2015. márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%

Én úgy sejtem, hogy senki sem születik kutyabolondnak, a pozitív élmények ejtik szerelembe az ember fiát/lányát. :) Elsődleges szempont az, hogy mennyire vagytok tapasztalt kutyatartók, mennyire tudjátok kézben tartani a gyeplőt. (Zárójelben jegyzem meg, hogy szerintem a kérdező NEM a gyereknek akar kutyát venni, nem arra vonatkozik a kérdés, hogy egy 4 éves gyerek képes lesz-e levinni a kutyát lemozgatni, inkább csak fél, hogy nem fog kialakulni a "várt" pozitív érzés a kutya és annak tartása iránt a lurkóban.)


Kevés olyan embert ismerek, aki annak ellenére, hogy kutyás környezetben nőtt fel, nem szereti az állatokat, ám annál több olyan ismerősöm van, akik -abból kifolyólag, hogy kiskorában nem volt semmi személyes, szívhez szóló tapasztalata- SOHA nem tudták megszeretni az állatokat igazán.


Feltehetőleg teljesen más lesz számára az élmény, ha minden nap találkoznak, és kialakul közöttük egyfajta bizalmi viszony. A fene tudja hányadik válaszolónak pedig elmondanám, hogy egy olyan német juhász mellett nőttem fel, aki rendszeresen szeretett volna a falka élére kerülni, és ezért időnként le is kellett birkózni, DE már akkor sem engedett közel senkit hozzám, amikor még csak pocaklakó voltam, és soha nem harapott meg senkit (játékból sem!!!). Sajnos elég sokszor találkozom az utcán is olyan anyukákkal, akik belenevelik a gyerekbe azt, hogy minden kutya rossz, minden kutya harap, otthonra meg ne is álmodjanak ilyen förmedvényről, mert ahol kutya van, ott kutyasz.r is van, és ahol van kutyasz.r, ott biztosan feleszi a gyerek. Ezt már nem is kommentálnám.

2015. márc. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!