Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Argentin dog társas viselkedése?

Argentin dog társas viselkedése?

Figyelt kérdés
Több szakirodalomban olvastam, hogy az Argentin dog igen domináns kutya, és nehezen jön ki más kanokkal. Viszont ahány dogóval találkoztam élőben, egyiknél sem volt ez probléma, mi az igazság? Nem a standard válaszok érdekelnek, amik az interneten megtalálhatók, hanem igazi személyes vélemények. Köszi :)

2015. márc. 25. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha hagyják neki, és szükségét érzi, hajlamos paraszt lenni, ja. De jól kell tartani-nevelni, és akkor nincs gond, ez az összes fajtára igaz, nem csak a dogóra. Remélem, ez nem minősül standard válasznak, habár elég általános, de ha egyszer így van, nem tudok mást mondani :)
2015. márc. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ :)
2015. márc. 25. 12:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha jó helyről való, jól van nevelve és szocializálva, akkor kijön más kanokkal, amennyiben azok megadják magukat neki. Ha nem, na abból lehetnek problémák. Erre értendő a "más kanokkal nem jön ki". Pl. két kan dogót, vagy rotit, vagy kájt, stb. nem tartanék együtt, bár a dogónál és a kaunál pont a szukákkal szokott inkább ilyen jellegű gond lenni.


Szóval, alap esetben nincs gond, ha jól neveled, szocializálod, de a más hasonló karakterű kanokkal szerintem nem kell erőltetni a barátkoztatást.

2015. márc. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
* más nélkül :)
2015. márc. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4 éves mentett ivartalanított szukám van, mellette 5 másik kutyám, illetve általában 4-5 ideiglenes kutya. Sosem volt gondja egyik kutyával sem, nálunk ez nem volt probléma, ellenben a macskákat nem tolerálja. Kemény, határozott gazdának való, de ez alatt nem verést értek, hanem következetes nevelést. Ez az alapja egy dogo - meg úgy általában bármilyen kutya - tartásának. A családjáért tűzbe menni, bármit megtesz értünk, de az idegenekkel szemben bizalmatlan, persze ez nem nagy gond, hogy nem megy oda mindenkihez. Okos, könnyen tanítható, de kellően makacs is tud lenni. Kerti tartásra szerintem teljesen alkalmatlan, a dogo a családja mellett akar lenni, ott a legjobb neki.
2015. ápr. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!