Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan és mennyi idősen lehet...

Hogyan és mennyi idősen lehet tacskót kiképezni patkányozásra?

Figyelt kérdés
A faluban rengeteg a patkány,sajnos az udvarunkban is tanyáznak.Ezért döntöttünk úgy,hogy veszünk egy tacskót. természetesen megpróbálunk megszabadulni tőlük egyéb módszerrel is.Pl teljes udvar kitakarítás,csapda méreg stb.De mivel a szomszédoktól visszatérnek a dögök úgy gondoltuk egy tacskó távol tudná őket véglegesen tartani.Hogyan kell kiképezni egy tacsit patkányfogásra?
2015. márc. 25. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Ha jó az ösztöne, megfogja magától, ha nem, akkor cseszhetitek. Ezért kell olyan helyről venni, ahol vadásznak a kutyákkal, bár ugye annak meg nem elég a kertbe kivágás és patkányozgatás, azt remélem, tudjátok. Aktív kutyának napi séta, tanítás, fárasztás kell.

Ja, és próbáljatok meg nem egyszerre mérgezni meg kutyázni, mert a kutya belerág a mérgezett patkányba, és megy utána.

2015. márc. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Természetesen azt miis tudjuk,hogy nem mérgezünk úgy,hogy a kutyának baja lehessen.És azért tettem fel a kérdést,mert nem szeretnénk csak úgy a kertbe kivágni a kutyát.Szeretnénk betanítani,hogy megkeresse a patkányokat.Kislány koromban nevelőapukámnak voltak vadászkutyái,többek között patkányt is fogtak,de sajnos őt már nem tudom megkérdezni,mert nem él.De azt tudom,hogy mindet saját maga tanította,otthon és nagyon ügyes kutyák voltak,nem fogták meg csak a kártevőket.
2015. márc. 25. 20:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha jó a kutya ösztönvilága, nincs szüksége tanításra, vadászni fog. Csomó kutya akkor is pockozik a mezőn, amikor nem kéne, vadászösztön kérdése az egész, meg kiskutyák esetében egy kis tökösségé. Csak arra kell vigyázni, hogy ne menjen el a kedve, szóval amíg még kicsi és esetleg bizonytalan, addig ne fusson össze egy fél kilós hacedzett patkánnyal. Az igazán keménynek persze az se veszi el a kedvét, de a középkategóriának előfordulhat.

Mondjuk azért azt hozzátenném, hogy a patkány terjeszthet csúnya betegségeket, szóval én egyeztetnék erről az állatorvossal, biztos ami biztos.

2015. márc. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 4 hónaposan hozzuk el a kiskutyát,állítólag ekkor már lehet ismertetni a dologgal,természetesen nem élesbe kezdenénk neki a patkányozásnak,hiszen mint írtam szeretnénk előbb egyéb módszerekkel is kitisztítani a környezetet,a kutya azért lenne,hogy megakadályozza a visszafertőződést.Sajnos a fertőzés az embereket is veszélyezteti,hiszen mint írtam elég sok a patkány a faluban és bemennek az udvarokra,házak közé.
2015. márc. 25. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!