Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utálom a kutyám, hogy szerethe...

Utálom a kutyám, hogy szerethetném meg őt?

Figyelt kérdés
Szeretem az állatokat komolyan. Van is néhány itthon, mondjuk inkább kisemlős (tengerimalac, höri). Gyerekkoromban volt egy német dogom,imádtam okos volt, barátságos... Mikor elpusztult könyörögtem,hogy hagy tartsak még egy kutyát, de szüleim ellenezték. Igy megvártam amíg felnőttem,önálló nem lettem.anyagilag. Akkor sokáig keresgéltem egy kistestű kutyát, végül a bishon havanese mellett döntöttem. Kerestem egy szimpatikus tenyésztőt és vettem (potom 80ezerért ) egy kiskutyát tőle. Utólag nagyon megbántam hogy kidobtam ennyi pénzt erre a dögre. Kicsi korától igyekszem szocializálni, vinni a kis és nagytestű kutyák közé. De csak az én kutyám ilyen idióta hogy hiába minden próbálkozásom folyamatosan retteg a többi fajtabelitől. Képes az 5 kilójával neki menni egy huskynak is ha az túl közel megy hozzá. A nagydolgát sem úgy végzi mint a többi értelmes kutya. Legalább fél óráig keresi hogy hova trottyantson, és ha már végre talált egy helyet és jön egy ember akkor ő már nem hajlandó sz@rni, újra keres egy helyet ami megfelelő neki. Újabb fél óra. Agybajt kapok tőle komolyan. Gyülölöm. Hogy lehet egy kutya ennyire szerencsétlen idióta? bezzeg a lakásban nagy a szája,folyamatosan tép,hiába fegyelmezem. Mit csináljak vele hogy megszeressem? mégcsak 3 éves. Természetesen minden oltása megvan,tiszta kutya kozmetikushoz is járunk. Csak közben rettenetesen utálom. Sétálni is visszük, leginkább nővérem aki rajong érte. Próbáltam neki adni a dögöt, de nem viszi magával. Sajnos

2015. márc. 25. 15:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Figyelj, keress neki másik gazdát, keresd fel ezügyben a fajtamentőket. A kutya érzi, h nem szereted, valoszínű ezért ilyen...ez a szeretet-dolog meg nem megy csettintésre...vagy van vagy nincs...
2015. márc. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 bollocks ***** válasza:
85%
Hát valamit nagyon csúnyán elszúrhattál a nevelésében, ha ilyen lett. Add le a fajtamentésnél, hátha keresnek neki olyan gazdát, aki ért is hozzá.
2015. márc. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Áh hát egy kutyához nem úgy kell hozzáállni mint egy emberhez hogy idióta meg ilyenek ha enyire utálod hívj hozzá szakembert aki segít nevelni vagy keres neki másik gazdit vagy ad be menhelyre.
2015. márc. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Hát igazán gratulálok! Te mit szóltál volna ahhoz hogy ha neked mondjuk több idő kellett volna ahhoz hogy valamit meg tanuljál és a szüleid ezért utálnának!! Ez a felelősség édes szívem... Nem kellett volna meg venned ha ennyire nincs türelmed ahhoz hogy megtanítsd ezt a szegény kutyát.... Mit hittél!? Hogy mindegyik kutya olyan okos hogy elsőre mindent tud? Meg kellett volna tanítani neki...nem utálni -.-
2015. márc. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg türelmetlenebb vagyok vele, ez tény. Nem szeretném viszont oda ajándékozni senkinek, mert ő az én felelőségem. Egyébként nincs rossz helye nálam, minden nap 2 órát sétálunk délután,reggel és este pedig fél-fél órát. Direkt miatta kellek hamarabb reggel. Mikor dolgozom a szomszéd kiengedi délelőtt, hogy pisilni tudjon. Vannak időszakok amikor jobb a helyzet valamivel, de néha elszáll az agyam tőle.
2015. márc. 25. 15:56
 6/17 A kérdező kommentje:
Bocsi nem kellek, hanem kelek.
2015. márc. 25. 15:59
 7/17 anonim ***** válasza:
52%
Kutyasuli (de jó ám, nem a sarki munkakutyás Józsi bácsi, aki negyven éve ugyanazt az ül-feksziket nyomatja az összes kutyával), vagy új gazda.
2015. márc. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem elsősorban magadon kellene változtatnod. Türelem gyakorlása, megtanulása (bizony nehéz, de lehetséges) és a kutyával is máshogy kellene bánnod. Rossz a kapcsolatotok, ez tény. Olvasgass utána a pozitív megerősítéses módszernek, nektek szerintem pont ez való, nekünk nagyon bevált, mikor a suli miatt rossz kapcsolatba kerültem a rotimmal.
2015. márc. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Kicsit próbálj meg magadra időt szentelni...lehet h hülyeség de ahogy leírtad sok áldozatot hozol a kutyádért és talán ez a baj...nagyon jó h így törődsz vele de magaddal foglalkozz kicsit és másra gondolj ha az érzéseid egyensúlyba kerültek akkor jöhet a képbe a kutyus és próbáld meg meglátni a benne rejtőzködő engedelmes és édes kutyust! az h neki megy a kutyáknak több okból is lehet , netre beírod h kutyanevelési tanácsok tuti vagy 100-at kidob és akkor ez megoldódik a piszkításra is biztos van valami megoldás...csak előbb koncentrálj magadra! :)
2015. márc. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem, hogy minden embernek van pár olyan fajta kutya, ami passzol a személyiségéhez és vannak olyan fajták, amik nem. Minden embernél más. Úgy tűnik, hogy a német dog jobban passzol hozzád, mint az aktuális kutyusod.

Ez olyan, hogy pl. egy pörgős, aktív ember mellé nem való "lomhább" fajta, míg egy nyugodtabb, vagy idős ember mellé nem biztos, hogy passzol egy folyton pörgős fajta.

Lehet, hogy kutyusod képességi és a te beállítottságod abszolút ütközik. Erről se a kutyád, se pedig te nem tehetsz.

Nővéred tudja a gubancos kapcsolatot a kutyáddal? Ha tudná, hogy új otthont keresel neki, akkor se vinné magával?

Én menhelyre nem adnám be, a helyedben személyesen keresnék neki új helyet. A menhely nagy törés egy kutya lelkének.

2015. márc. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!