Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek érdemes elkezdeni...

Szerintetek érdemes elkezdeni öv-re járni a borderemmel? Nincs más kutyasulis foglalkozási lehetőség a környéken, és jó volna a helyi kutyásokat megismerni.

Figyelt kérdés
Jó, nyilván nem lesz olyan mintha egy malival, vagy németjucival állnánk neki. De nincsenek kutyás ismerőseim, és egyedül talán így "robbanhatnánk" be. Hallottam egy IPO3 vizsgás borderről Magyarországon, így talán kinevetni nem fognak minket ha beállítunk, némileg vérmes is a kutyám. Otthon szoktam vele szórakozni, hogy nyomot olvastatok vele, meg nekifutásból elkapja a tépős játékot és morogva fogja erősen, én meg forgatom.
2015. márc. 26. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges. Keresőkutyának sokkal jobban meg lehet tanítani. A Border Collie nem őrző védő XD
2015. márc. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én nem sportszerűen akarom csinálni, csak amolyan közös program és fárasztás, mint mondjuk más agilityzik, nekünk arra itt nincs lehetőségünk sajnos.


Pl. itt van vele is csinálja a gazdája:

https://www.youtube.com/watch?v=eRKg2vNr7Vk


És a magyar IPO 3-as bodri.

https://www.youtube.com/watch?v=4-hyQFr0_-I

2015. márc. 26. 21:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Ma már legfőképpen zsákmányos öv-t tanítanak. Ha az az iskola is így tesz, menjél csak. Viszont, ha azzal kezdik, hogy rátámadnak a kutyádra, és első sorban az agressziót akarják kihozni belőle, oda ne menj.
2015. márc. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!