Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezelhetetlen a pitbul keverek...

Kezelhetetlen a pitbul keverek kutyam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 7 honapos keverek kutyam. 7 hetes kora ota van nalam. Es oszinten mondom nagyon okos!! 15 perc alatt megtanult pacsit adni mind 2 labaval. Masik nap mar porgest tanulta meg a juti faliert. Nem megy a kajahoz meg nem mondom h a tied. Tehat okos. De a ragasrol nem tudom leszoktatni es megorjit. Szetszedte a parkettat,Cipoket,furesznek a dugaljat leragta uveget is szet ragja. Pedig van egy csomo jateka eheto rago csont gumi csont minden. De ezek jobban erdeklik. Es hiaba verem el. Pedig komolyan elverem es meg se kottyan neki. Csak szajkosarral tudom a lakasban egyedul hagyni. Az udvaron is mert szetszed mindent a rozsabokrokat kiragja. Es amit csak eler. Nem valogat. Ez nem mehet a vegtelensegig. Jatszik a szomszed kutyakkal is sokat. Lefarad alszik felkel es ragcsal. Tudtok tippet adni? Az orra koppintas nem valik be. Es mar mas szinten kap ki ezert. De sokszor azt is jateknak fogja fel....

2015. márc. 27. 08:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
A kutya a másik kutyával való aktív játéktól, futástól stb. NEM fárad le. Próbáld ki, hogy elviszed egy hosszú sétára, és nem átlagos tempóban hanem szinte tyúklépésben sétálsz vele. Csak gondolj bele: van egy x hosszúságú útvonal amit te normál lépsében megteszel 20 perc alatt, de ha ezt az útvonalat neked 1,5 óra alatt kell megtenned és lassabban menned az elég fárasztó, még egy fitt, sportos embernek is izomlázat okoz.. 1 próbát megér :)
2015. márc. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Minden kutya ilyen gyerek korában ez meg még az.. Legjobban azt szeretik szétrágni amin érzik a gazdi szagát. Kemény munkával naponta kell nevelni de nem fizikai behatással. Venni kell neki kemény csülök, porc vagy bordacsontot azt kell odaadni. Egyébként ha megoldható megfelelő méretű kenelbe kell tartani. Hozzá kell szoktatni hogy az az ő helye
2015. márc. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: a Kutyát nem szabad verni, millió fegyelmezési mód létezik a verésen kívül.. ha nagyon nem bírsz vele egy kutyaiskolába hozzá értők segíthetnek! Létezik már kutyaovi ahová talán érdemesebb is lenne elmenned mint itt várni a jó tanácsokra..
2015. márc. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Le van fárasztva a kutya valami sportosabb tevékenységgel, meg agymunkával? Napi séta, labdázás, gumihúzás, pecázás, lógás, tanítás, valami? Merthogy a pit nem kanapékutya, szüksége van rá, hogy kiélhesse az ösztöneit (vadászösztön, küzdőösztön), használja a képességeit. Ha ez nincs meg, rombol - és örülj neki, hogy csak rombol, az enyém a lakásból is kijön (üvegen, rácson, mindenen keresztül), ha nem fárasztom le és még valami egyéb körülmény is összejön, amitől egy picit rástresszel az otthon hagyásra (pl. viszem a másik kutyát, vagy haverral megyek el, akit bír és akivel el szokott jönni).

Verni meg tök felesleges ezért, utólag már nem érti meg, meg igazából neki van igaza. A szomszéd kutyákkal játszás jó buli, de messze nem elég egy ilyen kaliberű kutyának, mint ahogy te is láthatod, elég gyorsan kipiheni. Egy óra séta húsz perc feladatozós labdázással, az már valami, attól az enyém fél napra eldől, húsz perc tanítással meg egész napra ki tudom ütni, ha picit mozgott mellé valami megerőltetőt. Persze kutyája válogatja, hogy mennyit bír, kezdd el aktívan mozgatni a tiédet, és nézd meg, hogy úgy is rombol-e. Ne az első naptól várj javulást, hanem úgy 1-2 hét múlva, ha minden nap rendesen lefárasztod. Lehet, hogy előbb is helyrejön, kutyája válogatja, nekem eddig minden nem sétáltatott meg mozgatott kutyámnál két hét volt kb., amíg lement az addig felgyűlt foglalkozáshiány.

2015. márc. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A verésnek semmi értelme, a kutya nem köti össze azzal, hogy ő rágott. Vannak ilyen rágós kutyák. Ami segíthet: sokkal komolyabba fizikai és szellemi lefárasztás, kutyaiskola mindenképpen javasolt!

Fegyelmezni csak tetten érés közben szabad, de akkor sem veréssel.

Azt írod, van elég saját rágnivalója, ez jó, így tovább.

További segítséget jelenthet, hogy megfelelő lefárasztás mellett (napi több óra foglalkozás, sulizás), ha nem vagy otthon és nem tudsz rá figyelni, be lehet őt tenni kennelbe, ahol nem tud tönkretenni semmit. De csak amíg muszáj, előtte és utána legyen bőven lemozgatva.

Udvaron, lakásban, amit lehet, mindent pakolj el, ami veszélyben lehet.

2015. márc. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Nekem a vizsla és berni mixem pont ilyen volt ismerős a helyzeted az enyém a kukából kiszedett borotvát és a pillanatragasztót sem vetette meg... Gyakorolj vele engedelmességit RENGETEGET persze csak játék után, és a kettőt válassza el fütty taps valami jelzés de neverd meg!!! Ha elszakad a cérna max fogd meg a nyakbőrét rázd meg és morogj rá mély hangon szidd megnagyon. De a verést szerintem csak játéknak fogja fel + elöbb utóbb agresszív lessz tőle aminek lehet a kertben maradt ép növények látják maj a kárát.
2015. márc. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Sétáltatom.De Még csak pórázon,szépen jön azzal is ha megálok le ül. nem kell neki mondani csak mutatom ül fekszik fordul marad és tudja pacsit is gy ad tartom a kezem és adja a lábát. Tehát imádom mert okos,de én már nem tudom munka után haza jövök kiviszem olyan 30-40 percet vagyok vele kint. Amint bejöttünk az udvaron is játszik a másik pitbullal ö fajtiszta meg egy sztafi agár keverék kutyuval. De még igy is annyi energiája marad. Igen a kuka itt is megy. Pár napja szétrágta a borotvát is még az a jó hogy a pengét nem ette meg.Tehát futkározik az udvaron,de kint a sétánál annyira nem,mivel nem merem még el engedni.A parkba se tudom napi szinten vinni messze van nagyon csak a szabadnapjaimon.Arról hogy minket rágjon 1 hát alatt leszoktattam,tudom azt mondják kölyök kutya jön a foga rág.De azért fémet és üveget is megrágni kicsit durva..
2015. márc. 27. 16:37
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos a pórázos séta önmagában fárasztás szempontjából szinte semmit sem ér. Szerintem kezdjetek el suliba járni, ahol komolyabban el tud fáradni agyilag is.
2015. márc. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Utána nézek milyen árak között mozog a kutya iskola,mert én se keresem halálra magam. Ez egy luxus lenne,de megnézem mégis mennyire
2015. márc. 27. 20:51
 10/17 anonim ***** válasza:
76%
És a lemozgatás? Az kis túlzással ingyen van.
2015. márc. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!