Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs! Ilyen hamar jelentke...

Kullancs! Ilyen hamar jelentkeznek tünetek, vagy csak beképzelem magamnak?

Figyelt kérdés
Ma reggel kiszedtem a kutyámból két kullancsot, már nem éltek és szerintem csak egyik szívott, az sem sokat. Méretükből ítélve, úgy gondolom, hogy ma reggel (hajnalba) mehettek belé. Ha fertőzött volt, akkor jelentkezhet ilyen hamar levertség, álmosság? Mert most eléggé bágyadt, habár az is lehet, hogy az idő miatt. Evett, ivott, de álmos, fekszik alszik. Akár normális is lehet, de aggódom. Vélemény?
2015. márc. 28. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném, ahhoz azért el kell telnie pár napnak. Bár a hivatalos verziót google-ban kellene megnézni.
2015. márc. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nincsen védve a kutya akkor egy korábbi csípéstől lehet beteg.

Mérd meg a lázát, ill. nézd meg milyen színű a pisije. Ha kv. színű akkor nagy a baj!

2015. márc. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hivatalos verzió szerint 2-3 nap múlva nyomja bele a nyálával a fertőzöttséget, feltéve ha az. Folyamatosan védve van, télen is, mivel minden nap járunk ki. Foresto mellett még sosem volt benne, ezért is csodálkoztam.

Persze, nézem a pisijét, de már az ideg szétvet, mert egész nap aludt ma. Felhívtam az állatorvost is, ha valamit észlelek, rögtön visszük.


Lehet az idő miatt alszik ..... Lázat nem tudok mérni, még sosem csináltam, nem hiszem, hogy sikerül. Nagytestű, makacs fajta és ez új dolog lenne. Amit már többször csináltam (fülpocolás, sebkezelés/fertőtlenítés, fésülés), ezeket minden ellenkezés nélkül hagyja, de lázat nem tudom megmérni.

2015. márc. 28. 16:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyszerű a lázmérés. Összekötöd a száját, valaki megfogja a fejét, fegyelmezitek nyugtatjátok, és beteszitek a hátsòjába a lázmérőt.
2015. márc. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hmm, pont ezen a héten jártam így a kutyusommal. Kedden este még vidáman játszottunk, sétáltunk, szerda reggel viszont már bágyadt volt, nem akart futni velem, enni sem evett, folyamatosan feküdt. Csütörtökre ez fokozódott, és már szédült is. Elvittük az állatorvoshoz, kullancsot ugyan már nem talált benne, de azt mondta, hogy az lehetett a ludas, mert szegény kutyusnak 41C-os láza volt. A kapott injekcióktól helyrejött már másnap. Ne csak aggódj, hanem holnap vidd el állatorvoshoz, nem szabad várni vele - feltéve, ha holnapra sem javul az állapota.
2015. márc. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!