Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire lehet előre engedni...

Mennyire lehet előre engedni egy majdnem féléves kutyát sétánál, hogy mindent jól csináljak?

Figyelt kérdés
Kicsit húz, ha magam mellett akarom tartani, de ha megállok, akkor megáll ő is. Mi számít jónak, és mi nem?

2015. márc. 28. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A húzás nem jó, de mehet előre. Én legalábbis nem bánom, ha előttem mennek, a lényeg, hogy laza legyen a póráz. Az egy nagy baromság, hogyha egy kicsit is megelőz, akkor már ő a főnök....
2015. márc. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
pedig ilyet olvastam sok helyen, és olyan jól is néz ki, mikor a kutya a gazdája mellett megy szépen.
2015. márc. 28. 17:08
 3/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha láb melletti sétára akarod tanítani, jutalomfalattal vezesd, és ha megy pár lépést szépen, adj neki 1-1 falatot.

Egyébként sokkal fontosabb, hogy a BEHÍVÁSt tanítsd neki most nagyon-nagyon sokszor. Engedd el pórázról, hadd menjen, sűrűn hívd be, jutalmazd játékkal, dicsérettel, kajával.

2015. márc. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ettől a behívás dologtól félek, mert, ha jön egy másik kutya az utcába, akkor még baj lehet, nem? vagy ezt nem úgy értetted, ahogy én gondoltam?
2015. márc. 28. 18:01
 5/5 anonim ***** válasza:

A behívás és a láb melletti séta két külön dolog, ne akard kevergetni a kettőt.


Fél éves a kutya, az első és legfontosabb dolog a behívás.

"Buksi, gyere!" És Buksi odamegy. (Megdicséred és egy "Mehetsz!" kíséretében újra elengeded.)

Ezt először kis zárt területen (pl. kert) lehet gyakorolni, majd futtatón (először kutyák nélkül majd kutyák társaságában), majd egy még nagyobb futtatón v zárt területen, ahol már jó messzire eltávolodhat tőled a kutya. Ha már biztosan megy a dolog, na akkor lehet pl. parkban elengedni és behívni (sokan alapból ezzel kezdik, de elég veszélyes, ha nem bízol magadban 100%-ig és nem gyakorolta be a kutya sem). Fontos, hogy amikor odajön, mindig dicsérd meg.


És a séta... Döntsd el, mit akarsz?

Tökmindegy hol megy a kutya csak hallgassan a jelzéseidre? (pl. Állj, Hagyd, stb) Vagy azt akarod hogy láb mellett sétáljon? Ja és laza legyen a póráz?

Döntsd el, mi a cél és tartsd magad MINDIG ahhoz.


Nekem egy befogadott kutyám van, elején húzott mint egy mozdony, összevissza tekergett, többnyire előttem, nem állt meg zebránál, kiugrált más kutyákhoz, stb.

Most láb mellett sétál laza pórázon és szépen el tudunk menni kutyák mellett, zebránál is megáll.

Hogyan csináltam? Csak akkor mozdultam vele bármerre, ha laza volt a póráz. Csak akkor mentünk tovább, ha láb mellé beállt (persze előtte megtanítottam a vezényszót). Zebránál rádörrentem, ha előttem lelépett a járdáról. Kutyáknál meg a "Hagyd" vezényszó tett csodákat (ezt is megtanítottam előtte).


Lényeg, hogy amit kigondolsz, ahhoz tartsd magad végig!

2015. márc. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!