Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázhúzás ellen?

Pórázhúzás ellen?

Figyelt kérdés
Spánielem van 6 éves. Kiskorában még "normálisan" sétált most viszont már eléggé húz ezért kellemetlen a sétálás. Ha hosszabb sétára megyunk vagy kisebb túrára akkor visszafelé már kifárad és megnyugszik.Próbáltam már ezt a fejére tehető húzás elleni akármit de ezt nem nagyon viseli el..:( Sokak szerint jobb a nyakörv, mert akkor ha húz az fáj nekiés enged de az se használ. A hámot szivesebben rakom rá mert az kevésbé fáj ha húz, de azt meg neki könnyebb húzni...remélem érthetően írtam :D Szóval segítséget, tanácsot szeretné kérni, hogy mit tudnék csinálni, hogy ne húzzon. Esetleg valakinek valamilyen apasztalata van azt is szívesen fogado. A válaszokat előre is köszi. :)

2015. márc. 28. 17:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és próbáltam már azt is mikor húz egyból irányt változtatok de az sem jött be. Néha járunk futni eggyütt az elején kezelhetetlenaztán aközepe fele meg visszaismeglepőennormális,kezelhető.
2015. márc. 28. 17:08
 2/8 anonim ***** válasza:

Első öltet: nekem bevált hogy megállok, és nem megyek tovább amíg nem lazít a pórázon. Nem túlzok, kb 1 hétig döcögősen ment a séta (felnőttként vettem magamhoz) de már szépen sétál.


Második: nem lehet, hogy nincs kifárasztva? Agyilag és fizikailag mivel fárasztod? Ha túlteng benne az energia, persze hogy nehezen marad fegyelmezett

2015. márc. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Ha energia túltengése van, akkor bizony nehéz visszafogni és húzni fogja a pórázt, az én kutyám is ilyen, golden retriever, rengeteg mozgásigénye van, de a kicsi kertben nem tud sokat, így kiviszem egy hatalmas rétre, ott elszaladgál 1 órán át meg áskálódik a pockok után, eközben annyira kifárad, hogy hazafelé szinte már úgy kell húznom:d

Korábban próbáltam én is ezt a megállós módszert, amit a kollega ír, de nem igen vállt be. A domináns fél szerepét is próbáltam átvenni, hoyg nem hagytam hogy előttem sétáljon vagy ilyesmi, volt hogy kínomban már odáig mentem hogy magam mögé erőltettem a pórázt ilyen kifeszített testhelyzetben, persze midnig próbált volna megkerülni, de ennek se lett semmie eredménye. Egyéb kompetenciám meg nincs, hogy bevessek komolyabb technikákat, nem vagyok kutyákkal suttogó, szóval ha valaki mond valami lehengerlő technikát, annak én is módfelett örülnék.

2015. márc. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szöges nyakörv az segít.Van egy pitbullom aki régen húzott,én is kipróbáltam hámot,haltit,semmi nem segített.De aztán amint szöges nyakörvet tettem rá sokkal jobb lett,jött mellettem ha kutyát látott nem rántotta ki a kezemből a pórázt és szaladt...Mellettem sétált.Sőt ez lett a hétköznapi nyakörve.
2015. márc. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 SzMHZs ***** válasza:
Nekem is spánielem van, 2,5 éves és ő sose sétált normálisan. Nekem két dolog hatásos, az egyik a halti. Ő se akarta elviselni eleinte, de megszokta, és azzal nagyon szépen jön, így hosszú sétához, vagy ha messzire megyünk, azt adom rá. A másik spontán jött: egyszer elegem lett, hogy már kiszakad a karom, kipróbáltam én is mindenfélét, és visszarántottam, szembefordulva vele betoppantottam elé és rászóltam jó hangosan, hogy "nem". Jól meglepődött :D Ezt egy párszor eljátszottuk és jött, mint a kisangyal :) Ez működik, mikor ismerős terepen vagyunk, nincs besózva, nincs másik kutya stb. Minden más esetben a halti a hatékony.
2015. márc. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönom mindenkinek.😄🐶
2015. márc. 29. 09:55
 7/8 A kérdező kommentje:
Séta előtt mindig próbálom agyilag lefárasztani. Egyszerűen annyira hiperaktív és erős, hogy az elképzelhetetlen. Nem egy labdás fajta peig úgy könnyebb lenne....Szöges nyakörvet még nem próbáltam, mert féltem...olyan eszetlenül megy.
2015. márc. 29. 10:01
 8/8 A kérdező kommentje:
A "fejre tehető húzás elleni akármi" alatt a haltit értettem..😃😄 Nem szereti ezért nem erőltettem, de próbálkozok még.
2015. márc. 29. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!