Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 év körüli kutyával még el...

1 év körüli kutyával még el lehet kezdeni klikkerezni? És esetleg nincs még késő szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés

Most fogadtunk be egy kutyust, 1-1,5 év körüli kan kutya, nagyon kedves, bújós, hálás kutya. Arra lennénk kíváncsiak, hogy hozzá lehet-e még szoktatni a szobatisztasághoz, vagy azt mindenképpen kölyök korában kellett volna neki megtanítani? Nincs még túl késő hozzá, hogy megtanulja?


A másik, hogy szeretnénk elkezdeni vele klikkerezni és az által tanítani neki alapvető dolgokat (ül, fekszik, marad, hozzám, stb) és kíváncsiak vagyunk, hogy el lehet-e még kezdeni vele klikkerezni vagy ezt is fiatalabb korában kellett volna neki megtanulnia? Most még meg tudja tanulni, ha ezelőtt korábban soha nem tanították klikkerrel?



2015. márc. 29. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmit nem keso megtanitani neki.
2015. márc. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hordd le 2 óránként, nagy dicséret, jutalomfalat, ha lent végzi el a dolgát. Hamar belejön majd a dologba, rájön az utcán jobb dolog piszkítania :)
2015. márc. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem késő. Amint rájön, hogy "otthonra talált", szerintem magától is kialakul nála a szobatisztaság (ami félig-meddig ösztönös dolog), mellesleg az ivartalanítás is segít, hogy legalább ne jelölgessen. Ha a lakásban rajtakapjátok, hogy bepiszkít, akkor kiáltsatok rá, hogy Nem!, és rögtön vigyétek ki, és ha kint végzi el a maradék dolgát, akkor nagyon dicsérjétek meg. Rá fog jönni, hogy mit vártok tőle.

Én a kutyámmal 6 éves korában kezdtem klikkerezni. :)

2015. márc. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!