Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugrálásról leszoktatás?...

Ugrálásról leszoktatás? Rosszul csinálom?

Figyelt kérdés
A problémám az hogy ha kilépek a házból, a kutyám örömében elkezd rám ugrálni. Tudja hogy nem szabad, kb 3 hónapja minden egyes alkalommal leintem őt, ha sikerül rámugrania, akkor finoman lelököm. Hogy csináljam hogy megtanulja végre? Elegem van abból hogy minden ruhám csupa kutyaszőr, ha meg sportnadrágban vagyok akkor összekarmolja a lábam mert ugye az vékonyabb. A férjem engedi neki hogy rá ugráljon, de nem engedi hogy énrám is. Tehát ha ott a férjem, akkor a kutya rám nem mer felugrani. De ha nem néz oda, el van foglalva, akkor váratlanul nekem ront,szólni se tudok mire felugrik és vagy a harisnyám bánja, vagy megint csupa szőr leszek. Hogy tudnám büntetés nélkül leszoktatni? Ne írjatok olyat hogy csapjak az orrára, mert nem szeretném bántani, hisz ő csak a szeretetét fejezi ki.

2015. márc. 29. 15:39
 1/10 anonim válasza:
bánj vele keményebben amikor felugrk, de simogasd többet/játsz vele többet hogy tudja h szerted
2015. márc. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez egyértelmű falka rangsor gond. Ha férjed ott van és neki engedelmeskedik, tudja mit nem szabad veled mégis csinálja. Meg kell tanítani neki, hogy te felette állsz a rangsorban, mert ő most maga alá sorol téged, a te akaratod neki nem számít, nem vesz komolyan. Szokásos dominancia erősítő módszerekkel ezt rakjátok helyre és helyre áll a béke. Te adj neki enni, de előtte látványosan "egyél bele" a kajájába, csak ha te már jóllaktál akkor a maradék az ővé és bármikor elveheted és visszaadhatod neki. Te mész elől sétáltatásnál, te mész ki először a kapun. Nyugodt vagy, nem ordítasz, nem vagy ideges, nem kapkodsz mert egy hisztiző "főnök" csak nevetséges, de nem kell komolyan venni. Dolgoztasd meg a kajájáért, állj neki tanítani és jutalmazni. Semmit ne ismételj neki kettőnél többször ha nem csinálja meg szó nélkül odamész és megcsináltatod vele amit akarsz. Ha pl. nem jön oda hozzád kétszer hívod, harmadszor odamész és a nyakörvénél fogva határozottan odaviszed ahova akartad. Hazaérkezésnél és távozásnál 10 percig vedd semmibe, ne köszönj neki, ne simogasd, ne csinálj vele semmit.
2015. márc. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt mind megcsináltuk már, működik is, szót fogad nekem mindig, nem kell semmit 2x mondani neki...de ez a fránya ugrálás. Olyan mintha önkìvületi állapotban lenne, zsong,ficánkol...stb. persze azért próbálkozunk tovább.
2015. márc. 29. 16:15
 4/10 anonim ***** válasza:

"minden egyes alkalommal leintem őt, ha sikerül rámugrania, akkor finoman lelököm."

Ő talán finoman ugrál rád ?

Határozottan, erősen rakd le magadról négylábra a földre.A tiltó szó is legyen erőteljes.

Használni szokott az is, ha látod, ugrani készül, kiemeled a térdedet.

2015. márc. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet megcsináltátok rá, de egyértelműen nem vált még be. Csináljátok helyesebben te egyedül még egyszer, addig amíg nem vesz komolyan a kutyád. Náluk ez nem úgy van, hogy nagyjából szót fogadok akkor jó, vagy téged tekint vezérnek és csinálja amit akarsz vagy nem. Erősíts rá megint a dominanciádra.

Próbáld ki mondjuk hétvégén amikor ráérsz, hogy kimész ha izgatott lesz és túlpörög akkor vissza mész a házba. Lenyugszik megint kimész, megint felpörög, megint ott hagyod és mész vissza. Ezt mondjuk akkor könnyebb elkezdeni, ha a férjed előtte elvitte egy nagy sétára, hogy kicsit fáradt legyen előtte. Addig csináld ezt míg nem érti meg az üzenetet. Valószínűleg kitartó fajta, elképzelhető, hogy 30-szor kell ki-be menned de megéri.

Ne engedd, hogy a férjed "védjen meg" akkor se ha ott van, mert a kutya azt látja ebből, hogy te nyuszika vagy akit védenek, tehát közelébe sem kerülsz egy alfa pozíciónak. Hiába van ott, neked kell rendezni a helyzetet, nem csak ezt a többit is.

2015. márc. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez a térdes dolog nem jó mert ha épp munkába megyek szoknyában és harisnyában, akkor szetszakítja. Most egyedül vagyok otthon, kimentem hozzá persze megint rámugrott örömében, rászóltam, lelöktem és bejöttem. Ahogy lelöktem fülét farkát behúzta és bánatosan nézett. Most is itt áll a balkon előtt, befelé néz és nyüszít...kb mennyi idő múlva mehetek ki újra?
2015. márc. 29. 17:28
 7/10 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=QnUJxUMjGDw


próbáld ki ezt


Bár ha kistestű akkor nem biztos,hogy jó ötlet. Kutyákkal teli helyen dolgozok. Ott is vannak ugrálósak.

Amiket szoktam:

- amikor látom ugrani készül,akkor egy lépést hátra vagy ha nem tudok pl fal van akkor oldalra. Közben mondom hangosan,hogy héééj. Melóhelyen az egyik kutya elég szépen tudja,legalábbis rám már nem ugrál,időnként tesz kísérletet,de a felkiáltás elég,nem kell ellépnem.


Első pár alkalommal ne harisnyába meg szoknyába legyél.Hiszen nem egyik napról a másikra fog leszokni,hanem több idő kell nekik és még így is lehet időnként be próbálkozik. Ami fontos,hogy figyeld a kutyát,hogy mikor készül ugrani.

2015. márc. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Közepes testű a kutya, úgyhogy szerintem ki fogom próbálni vele.
2015. márc. 29. 19:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor menj vissza ha már nyugodt. Amíg hiperaktív vagy nyüszít addig ne.
2015. márc. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amikor látod, hpgy ugrani készül, lépj oldalra vagy kicsit hátra. Ha már rádugrott, akkor kicsit lépj rá a lábára. A meglepetéstől és a kellemetlen érzéstől leugrik.
2015. márc. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!