Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak szorulása van. Mit...

Kutyámnak szorulása van. Mit tegyek? Folyt. Lentebb.

Figyelt kérdés

Az van, hogy kutyum 3 napja levert, sokat alszik, étvágya csökkent (habár a töpörtyűt megeszi, csak a tápot hanyagolja), sokat iszik. 2 napja találtam benne döglött kullancsot (védve van), azt kiszedtem, de akkor azt hittük, hogy a kullancs miatt van. Vasárnap felhívtuk az állatorvost, azt mondta, hogy figyeljem a pisijét, ha barnás rögtön vigyem. De szerencsére nem barnás, sőt viselkedése, energiája, kedve mára már javuló tendenciát mutat. Viszont tegnap az tűnt fel, hogy sétánál nem kakilik, sőt ma sem kakilt, de az udvarba találtam egyet, tehát 3 napa alatt egy széklete biztosan volt. Gondolom a tegnapi töpörtyű elindította. Merthogy azt mondják ilyenkor zsírosat kell neki adni.


Lehet-e ez részleges bélelzáródás, vagy "csak" székrekedés?


2015. márc. 30. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
azt figyeled mikor kakil...
2015. márc. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ennyit magamtól is tudok. Azt csinálom folyamatosan!
2015. márc. 30. 11:52
 3/5 A kérdező kommentje:
Még azt elfelejtettem írni, hogy hányni nem hányt, végigtapogattam a hasfalát, nem fáj sehol, ezért nem gondolok bélelzáródásra.
2015. márc. 30. 11:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt nem fogjuk tudni neked megmondani micsoda... De szokták javasolni a főtt tojásfehérjét, 1-2 szem diót. Nekünk a doki egyszer azt mondta, hogy egy kiskanál étolajat keverjünk a kajába, persze úgy nem jó, hogy ha egyet nyal csak az egészből.
2015. márc. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mikor az én kutyámnak részleges bélelzáródása volt, hányt, hasgörcsei voltak és szenvedett székelésnél. Orvos oldotta meg a problémát. Adjál a kutyádnak ricinusolajat, hashajtó hatása van, illetve paraffinolajat, ami segíti kicsúszni a székletet. Ha nincs javulás, meg kell mutatnod állatorvosnak.
2015. márc. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!