Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Happy Dog Kutyaiskola vagy...

Happy Dog Kutyaiskola vagy Rex Tanoda?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!


Az lenne a kérdésem, hogy a két iskola közül melyik jobb, ill. kb egy árban vannak-e vagy valamelyik drágább-e.


A jóság persze attól is függ, mit szeretnénk, szóval leírom:

Nagyon jó munkaképességű, pörgős kutyám van, jól motiválható játékra és kajára is, pumi. Szívtuk meg már kutyaiskolával, szóval olyan helyet keresek, ahol tényleg értenek a kutyákhoz, segítenek az egyéni problémáink megoldásában, és engedelmességi képzésen is részt vehetünk. Kb BH vizsga szintjén állunk, de már rég nem gyakorlatoztunk. Nagyon sokféle tudással rendelkezünk, jó lenne kidobni a rosszat - ezért jó lenne, ha türelmes oktatónk lenne. Szeretnék minőségi gyakorlatokat végezni a kutyával, neki megfelelő engedelmességi versenyen is részt venni akár.


A válaszokat előre is köszönöm, remélem minden szükséges információt megadtam.



2015. márc. 30. 11:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Egyik sulit sem ismerem.


De amikor sulival kapcsolatban raktam fel kérdést.Mondták,hogy ne mások véleményére adjak,hanem látogassak ki kutya nélkül a kiszemelt sulikhoz,akár többször többféle foglalkozást megnézni és amelyik szimpatikus oda be is iratkozni.


Mondhatjuk hogy pl a Happy dog egy jó suli,ha kimész mondjuk nem tetszik vmiért akár csak nem szimpatikus az oktató,akkor lényegtelen,hogy itt mit mondtunk :)

2015. márc. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül még érdekelhet mások véleménye. Nyilván nem az lenne az egyetlen választási szempont, hogy itt mit mondanak, de nekem fontos lenne, ha kapnék egynéhány ajánlást.
2015. márc. 30. 12:32
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
Én inkább a Happy Dogot mondanám, de egyik sulival sincs sok tapasztalatom, és mindkettőből láttam már gázos kutyát kikerülni. De azok családi kutyák akartak lenni, annak megfelelően nem is vették őket komolyan (mindkettő sportkutyás suli, ilyen helyeken általában csak az igények meg a pénz miatt van lakossági képzés, komoly elkötelezettségük nem szokott lenni az iránt, hogy mondjuk tudj egy jóízűt sétálni meg bandázni a kutyával), de valószínű, hogy ha kifejezetten csak az engedelmes munkáját akarod javítani, meg sportolni, akkor normálisan oda fognak figyelni rátok.
2015. márc. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

ma 12:49

Ha nem ismered az adott iskolát, milyen jogon formálsz véleményt róla?

Minden iskolából kikerülhet "gázos" kutya. Tudod, a kutya mellett ott van a gazdája is.

Melyik iskola nem a pénzszerzés és a lakossági igény miatt működik?


Jelzem, nem járok a Happy Dogba .

2015. márc. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%

Attól, hogy nem ismerem behatóan, még vannak benyomásaim, bocsánat, hogy meg mertem szólalni :D Bár szerintem még mindig konstruktívabb voltam, mint te, akitől csak annyit tudtunk meg, hogy nem jár a Happy Dogba, de szeret kötözködni :)


Biztosan naiv vagyok, de az én kis begyöpösödött világomban a pénz például hátrébb van a fontossági sorrendben, mint a kutyák érdeke.

A lakossági igényt meg arra értettem, hogy nem egy ilyen jellegű suli van, ahol csak azért van pl. kutyaovi, mert az emberek sorban állnak, hogy fizessenek az oviért, pedig a suli mentalitása szerint a szocializáció hülyeség, bőven elég a közömbösség, legyen a gazda a kutya egyetlen társa és szórakozása. Ilyen ovitól nyilván hülyeség elvárni, hogy egy családi kutyás ovi szintjét hozza. Ugyanez van a sima engedelmes oktatással: a kiképző legszívesebben profi pályamunkát rakna a kutyákba, a gazdák viszont semmi hasznát nem vennék, úgysem fognak soha szabályos lábnál követésben elmenni a kutyafuttatóig. Ellenkeznek az érdekek, ennek ellenére mégis csinálják, ami sokszor elég is (nyilván, különben nem működne a rendszer), de előfordul, hogy nem.

2015. márc. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
De gondolom, nem kutyaiskolát vezetsz! Vagy ha igen, akkor szólj, mert elmegyek megnézni! -:D jó lenne, ha más is így gondolkodna, pláne kutyaiskolákban.
2015. márc. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Egyébként a happy dogban legalább az oviban van szocializálás? PÓRÁZ NÉLKÜL??? Tudja valaki?
2015. márc. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

Véletlenül de, kutyasulit vezetek :D

Hogy a Happy Dogban hogy van ovi, azt nem tudom, a Rexnél mindenesetre pórázon megy a "játék".

2015. márc. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Akkor milyen iskola van, ami nem tükör, nem tükör klón, nem cerberos, nem városi kutyák iskolája, és nem csak a munkára koncentrálnak? Vagy ezek a választási lehetőségek?

Az akela milyen? Honlapról szimpatikusnak tűnik, de ugye a honlap csak marketing.

2015. márc. 30. 18:22
 10/20 anonim ***** válasza:
Akkor elárulod, hogy merre?
2015. márc. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!