Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt?

Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Örökbe fogadtam egy négy éves németjuhász kan kutyát 3 hete. Két napja beteg lett és tegnap hívtunk hozzá állatorvost aki beoltotta és nekem kellett lefognom mivel fájt neki a szuri majdnem megkapott aztán hagyta hogy lenyugtassam.. egy fél óra múlva simogatom a fejét erre majdnem megharapott otthagytam azóta bújik és simogattam ma egyszer csak még jobban elkezdett bújni és mikor a fejét simogattam ismét meg akart harapni ha nem kapom el a kezem komolyan megharapott volna (ennek semmi előjele nem volt).Miért akar megharapni? Miért fordult ellenem ? Eddig bárhol simogathattam nem akart megharapni..

2015. márc. 30. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondolom mert ott fogtad le a fejénél, amikor az orvos beoltotta, nem? Egy ideig ne fogdosd a fejét szerintem, ha 3 hete van nálad, még azért annyira nem fogadhatott el, majd kialakul ez. És ha már elfogad teljesen, akkor jobban meg fog benned bízni.
2015. márc. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen ott fogtam le de egyszer engedi simogatni egyszer nem. Megfogadom ! Köszönöm a válaszod!
2015. márc. 30. 17:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Ismered a kutya előéletét?

Könnyen lehet, sosem nyúltak a fejéhez. A kutyának akkor van a legnagyobb bizodalma a gazdájához, ha engedi a fejét simogatni. Szoktasd hozzá az érintéshez. Először ne szemből érj a fejéhez, hanem oldalról.Nem is biztos, hogy harapni akart, csak a kezedet elhárítani.

2015. márc. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hell-ikon ***** válasza:
Az injekciót nem arra a környékre kapta, ahol simogatnád illetve simogatod? Mert az is lehet, hogy fáj még neki és véletlen hozzáérsz simizés közben, mire ő így reagál.
2015. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bújik a fejét mindig odanyomja hogy simogassam oldalról szoktam simogatni. A szurit az oldalába kapta meg a hátsójába én meg úgy fogtam le ahogy az állatorvos mondta átléptem rajta a lábaim közt tartottam a kezemmel pedig a nyakát meg a tarkóját fogtam. Lehet hogy még nagyon érzékeny neki. Eddig bárhol bárhogy simogattam jól esett neki legalábbis ezt láttam rajta. Nemtudom hogy az előző gazdája hogy simogatta de annyi látszik hogy nem nagyon foglalkoztak vele. Tartok tőle most egy kicsit.
2015. márc. 30. 21:31
 6/8 A kérdező kommentje:
Lenyugszik egy idő után ? Fogja még engedni hogy ott simogassam ?
2015. márc. 30. 21:51
 7/8 hell-ikon ***** válasza:

Akkor tényleg az lehet, hogy ezzel lefogásos akcióval elrúgtad nála a pöttyöst egy kis időre.

3 hét nagyon kevés idő, hogy a teljes és feltétlen bizalom kialakuljon és ő nem tudja, hogy az ő jól felfogott érdekében kellett lefognod. Légy türelmes, idővel majd megjön (újra) a bizalom is. a Fejsimit meg ne erőltesd, ha naponta már 1-2 alkalommal engedi rövid időre megsimogatni, érd be egyelőre annyival.

2015. márc. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Engedi a fej simit türelmes vagyok :)
2015. ápr. 1. 18:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!