Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom megelőzni, hogy...

Hogy tudom megelőzni, hogy elkapják a kennelköhögést? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A szomszédunkban van 6 kis testű keverék,szerintem kennelköhögésük van. Pénteken vettem észre,hogy az egyik köhög,ma már 3 köhögött.Nem hiszem,hogy látta őket doki. A lényeg az,hogy az én kutyáim érintkeznek velük kerítésen keresztül. Egyenlőre semmi bajuk szerencsére,de elkaphatják,hisz fertőző. Nem tudok valamit tenni,hogy ne kapják el?

Köszönöm! :)


2015. márc. 30. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáld elzárni a kutyáidat, a szomszédodnak meg szólj, h vigye őket orvoshoz, nézzék meg, mert fertőző betegségük is lehet!
2015. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Általában a kombi oltás egyik eleme kennel köhögésre van, de lehet külön is oltatni.

Szólhatsz a szomszédnak is, hogy oltassa le a kutyáit, bár ha maga nem vette észre, hogy valami nem stimmel akkor lehet felesleges.

2015. márc. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hell-ikon ***** válasza:

Nos, a legjobb az lenne, ha a szomszédod különítené el a beteg kutyáit, mert így a másik 3 is, meg a környéken aki csak arra jár kutya, az is nagy valószínűséggel el fogja kapni...


...de gondolom erre a kisebb az esély, bár finoman talán te is szólhatnál a gazdinak, hogy nem ártana orvossal megnézetni a kutyáit... viszont amit te tudsz tenni ténylegesen az az, hogy tényleg megpróbálod elkülöníteni a szomszédod kutyáitól a tiédet, mert bőven elég annyi, hogy egy tünetmentes, de már fertőzött egyeddel összeszagoljon kerítésen keresztül és pár nap múlva a tiéd is köhögni kezd. 2 éve én is pont ugyanígy jártam a kutyámmal.

2015. márc. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Létezik kennelköhögés elleni oltás, én a múlt héten adattam be a 10 hetes kölyök kutyámnak.
2015. márc. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hell-ikon ***** válasza:

Valóban, a kérdés az, hogy ha most elmegy a kérdező beadatni a védőoltást, a doki beadja-e egyáltalán?

Tekintve, hogy potenciálisan az ő kutyái is fertőzöttek lehetnek már lehet, hogy az oltás most többet ártana, mint használna.


Na meg a védettség se alakul ki azonnal.


De erről persze a dokit lenne a legjobb megkérdezni.


Viszont a jövőre való tekintettel, tényleg ajánlatos (lesz) majd beadatni nekik.

2015. márc. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10-20 nap a lappangási idő.Azt ajánlom zárd el a kutyáidat és várjál még ha nem jelentkeznek a tünetek akkor vidd el, oltasd be őket. Vagy elmész dokihoz és ugyan ezt elmondod amit a kérdésben. Tényleg ha fertőzöttek lettek a kutyáid az oltás csak árthat.
2015. márc. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!