Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék a kutyámmal,...

Mit tehetnék a kutyámmal, hogy ne támadjon kisebb kutyákra?

Figyelt kérdés
Nagyobbakkal jól el van, de ha megjelenik egy pórázos kisebb kutya elkezdi szaglászni aztán már harap is.

2015. márc. 31. 10:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vidd el kutyaiskolába, ahol foglalkoznak viselkedési problémás kutyákkal.
2015. márc. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kösz a választ, ezt magamtól is tudtam. Volt kutyaiskolába, ott nem viselkedik így. Azt mondta a kiképző, hogy nem agresszív! Ha valakinek van tapasztalata válaszoljon.
2015. márc. 31. 10:18
 3/13 anonim ***** válasza:
Hvj házhoz kiképzőt akkor, aki megnézi a problémát ott, ahol fennáll. Ennyiből nem lehet rá mit mondani, tök másképp kell kezelni, ha félelmi agresszió, mint ha bunkózás, de az is előfordulhat, hogy valójában csak játszani akar, és félrenézed azt a harapást. Ráadásul nem lehet megmondani, hogy pontosan mit csinálj vele tiltás címén, mert minden kutyának másmilyen intenzitású retorzióra van szüksége. Azzal meg gondolom nem mész sokra, ha azt mondom, hogy tiltsd le, meg büntesd meg.
2015. márc. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Akkor ne engedd oda,ilyen egyszerű.

Ha esetleg meg harapja a kiskutyát,végzetes is lehet számára. Így is a kistestű kutyások féltik a kutyájukat a nagyobbaktól.

Van egy ismerősöm,neki is nagytestű kutyája van.De a kutyában furcsa mód nem tudom,hogy alakult ki a kicsiket zsákmánynak nézi.Úgy,hogy neki van 3 kistestű kutyája,velük nőtt fel.Mégis be támadja őket.

Amikor ott van ismerősöm akkor is cseszteti őket,egyből letiltja.De kicsit később újra próbálkozik.Ezért a nagy kivan zárva az udvarra amikor nincs otthon ismim,a kicsik meg ugye bent vannak.


Én elképzelhetőnek tartom,hogy ha ez kialakul egy nagyobb kutyában.


Amit tehetsz,hogy vagy nem engeded oda,ha meg a kiskutyások erősködnek akkor is mond meg,hogy sajnálod,de a tied nem szereti a kicsiket,nem akarsz bajt. Vagy pedig erő teljes tiltás amikor látod,hogy befeszült.

De a kutyasuliban kérhetsz tanácsot szerintem,attól,hogy suliban minden oké a kutyával nem jelent semmit.Egy csomó kutya a suliba működik,sulin kívül meg mintha nem is járna suliba.

2015. márc. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, mintha meg akarná ölni, ráfog és cibálja. De ha mindketten szabadon vannak nem csinálja. Azt értem, hogy ne engedjem el, logikus, de a kérdésem az, hogy mit csináljak ilyenkor, verjem meg miután szétszedem őket vagy mi? Pórázon ha leültetem csak felhergeli magát és bekattan mégjobban. Ilyen a vére vagy még helyrehozható? Mert örökölhette is ahogy a szüleit elnézem.
2015. márc. 31. 13:17
 6/13 anonim ***** válasza:

Ilyen viselkedés egy kutyában sincs genetikailag kódolva, helyre lehet rakni.

Milyen komoly sérülést okoz ilyenkor?

Ha csak a verést tudod elképzelni, mint szankciót, akkor végképp keress fel egy jó szakembert, aki megmutatja, hogy mi a büntetés megfelelő módja. Meg egyáltalán megnézi, hogy miért csinálja ezt a kutya, mert annak is ezer oka lehet.

2015. márc. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Csak a verést? Nem bántottam, de mikor elvittem kutyaiskolába és látta az oktató milyen hisztit csinál egy kutya láttán, fogta és egy pet palackkal megverte a kutyát, nem "szankcionálta" hanem rendesen elverte.Követtem én ezt az eljárást amivel azt értem el, hogy a kutya elkezdett félni hogy kapni fog, ha megjelent egy kutya, aztán elhagytam mert nem volt értelme, azóta könnyebben sétál. Szerintem ragadozó agresszió az amit látni rajta. De inkább tapasztalatokra lennék kíváncsi, mint elméleti okostojásokra.
2015. márc. 31. 14:00
 8/13 anonim ***** válasza:

A flakon hasznos eszköz, de nem mindig az a tuti, és jól is kell tudni használni.

Tapasztalatokra hiába vagy kíváncsi, mert más kutyája nem a tiéd. Nincs egy egységes büntetési forma, ami egy egységes viselkedésre válaszul adva 100%-os eredményt hoz. Némelyiket meg kell rángatni, a másiknak a bőrét kell meghúzni, a harmadikat leflakonozni (egyszer, vagy többször, lehet hátul zörrenteni, vagy fejen, satöbbi), a negyediket földhöz vágni, az ötödiknek falkából kizárás kell, mert a gazdának csinálja a feszitvált, a hatodik meg félelmi agressziós, azt egyáltalán nem szabad büntetni. Ezek csak azok, amik így hirtelen az eszembe jutottak, minden a kutyától függ, a motivációitól, a vehemenciájától, mindentől.

Olyan meg nincs, hogy ragadozó agresszió. Eleve a kifejezés nem létezik, de ha azt érted alatta, hogy vadássza a többit, akkor most megmondom, hogy nem. A kutyád nem hülye, meg főleg nem kannibál, nem akarja megenni a másik kutyát (pedig a vadászatnak ugye az élelemszerzés a lényege), a prédát nem szokta szagolgatni egyik sem, meg olyan nincs, hogy csak pórázon éhes, póráz nélkül meg nem, innentől kezdve meg nem "ragadozik", hanem valami más oka van a viselkedésének, amit így távolról látatlanban senki nem fog tudni neked megmondani.

Még egyszer kérdezem: milyen szintű sérüléseket szokott okozni a kutyád ilyenkor? És ha ennyire agresszív, mit keres póráz nélkül kutyák között?

2015. márc. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ez volt a második alkalom, hogy harapott. Először átfogta a kicsi fejét és nem engedte, másodszor a farába csimpaszkodott és cibálta, kitépte a szőrét. Eddig nem volt gond bandáztak a többiekkel és kész, most feltüzelték egymást mielőtt odajött a kicsi, de az enyém volt aki harapott. Azt olvastam, hogy ez félig öröklött tulajdonság és azt tudom hogy verte őt a többi. Mostanában egyre nagyobb hangerővel kell kezeljem, 14 hónapos. Egyébként ha kertesházba viszem a kerítés mögött is teljesen bedurvul. 6 hónapos koráig cibálta a kerítést a többi kutyával. Biztos onnan is hozta ezt. Ha kint vagyunk a szabadba van hogy megindul egy futó felé mintha le akarná vadászni míg fel nem ismeri hogy ember és visszafordul. Ilyenkor van hogy meg se hall.
2015. márc. 31. 14:28
 10/13 anonim ***** válasza:

Kamaszodik a kutyád, feszegeti a határait, teljesen normális jelenség :) Főleg, hogy valójában nem harap, mert a harapás az elég csúnya dolog, vér, meg lyuk, meg törött csontok, fuj, nem szép. Ehhez képest egy bekapott fej meg egy kis kitépett szőr inkább a vicc, vagy a durvább játék kategória :)

Ettől függetlenül kezelni kell, ha durván viselkedik a többivel, különben könnyen így maradhat. Csak mondom, hogy ne pánikolj, nem örökölt semmi ilyesmit (nem is tudott, ilyen dolgok nem öröklődnek), teljesen természetes, hogy ilyen korban kicsit megkattannak a kutyák.

Az, hogy bemér embereket meg megindul feléjük, kicsit nagyobb para, ha nem játszani akar menni, mert ha abba beleéli magát, abból még lehet gond. Amúgy ne aggódj, hallja ő, hogy mit mondasz, csak szarik rá. Kamaszoknál gyakori jelenség, de ugye abba sem szabad beletörődni.

Kerítésnél meg az amúgy békés kutyák is sokszor őrjöngenek, az házőrzés, semmi veszélyes nincs benne.

Szóval még mindig azt mondom, hogy el kéne vinni egy rendes suliba, ahol normálisan elmagyarázzák, hogy miért viselkedik úgy a kutya, ahogy, és meg tudják mondani, hogy mit csinálj vele, ami tényleg hatni is fog.

2015. márc. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!