Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatnám le a...

Hogyan szoktathatnám le a kutyát az új kanapéról?

Figyelt kérdés

Vettunk egy új, nagy kanapét és nem szeretném, hogy a kutya erre is felugorjon, ott aludjon éjszaka/napközben, amikor nem vagyunk otthon.

Igazából a kutya nem az enyém, hanem páromé. Ö azt mondta, próbáljam meg, mivel a kutya tudja, hogy én is parancsolok neki és el is fogadja az utasításaimat.

Szóval a régi, kicsi kanapén a kutya szabadon "garázdálkodott", ott aludt éjszaka, tele volt mindig kutyaszörrel (mert folyamatosan vedlik, pedig rövidszöru) és amikor elmentunk onnan egyböl elfoglalta. Ha elmentunk pl. a városba, akkor is ott töltötte az idöt.

Most ezen szeretnék változtatni és letiltani az új kanapéról. A régi kanapét megtartjuk, pont miatta, csak átraktuk a nappaliból a "dolgozó szobába", mert ott már nincs hely.

Szóval, hogyan tudnám leszoktatni? Hogy ezentúl ne menjen fel, még akkor sem, amikor mi nem vagyunk otthon.

Hirtelen, egyik napról a másikra tiltsam le? Vagy fokozatosan?

Köszönöm a tanácsokat elöre is!


2015. ápr. 1. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Azonnal letiltod. Tiltásnál nincs fokozatosság. Vagy szabad, vagy nem.
2015. ápr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha elvittétek a nappaliból azt az ágyat, amit ő használt, nem biztos, hogy használni fogja. Hiszen a régit is azért szerette, mert a nappaliban volt veletek, és nem magát az ágyat "választotta ki". A dolgozóban nem biztos, hogy szívesen gubbaszt egyedül a kanapéján, mikor nem is vagytok ott annyit.
2015. ápr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A nappaliba bejöhet, amikor ott vagyunk, de nem a kanapéra.

Amúgy "megtalálta a dolgozóban" a kanapéját, délután ott aludt.

2015. ápr. 1. 16:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Na, akkor lehet hogy mégis a régi kanapé a kiválasztott, és megtartja fő helyének:) Viszont ha sokat van veletek a nappaliban, könnyebben megszokja, hogy nincs feljárás az új ágyra, ha valami alternatív puha dolgot jelöltök ki neki, legalább valami székpárnát, vagy ilyesmit. Az új ágyra pedig egyszer se engedjétek, nem kell fokozat, legyen egyértelmű!
2015. ápr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Van neki direkt kutyáknak szánt "ágya", de az istenért nem megy rá.

Viszont éjszaka felment a kanapéra, láttuk a szörnyomokat és hajnalban, amikor kimentem a konyhába, rajtakaptam és lezavartam. Szóval ez probléma lesz, illetve amikor mindegyikunk elmegy itthonról. Erre még nem találtunk megoldás, addig amíg le nem szokik a kanapéról. Ötletek erre esetleg?

2015. ápr. 2. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!