Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyatáp a legjobb?...

Melyik kutyatáp a legjobb? (figyeljetek. Meglepi)

Figyelt kérdés
Sokszor láttam már ezt a kérdést itt. Nem mindig a drága a jó. Ma reggel talàltam, fészen osztotta meg ezt a cikket az egyik állatvédő egyesület. [link]
2015. ápr. 2. 07:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az én kutyám dog chowt eszik és imádja nekünk ez bevált acannát is szereti. Hát köszi szépen ezt a "meglepetèst" :-).
2015. ápr. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igazán nincs mit :-)
2015. ápr. 2. 07:43
 3/18 bollocks ***** válasza:
100%
A cikkben leírás, hogy mit vettek figyelembe az értékeléskor. Ha az x táp 1% hússzármazék mellé 99% szemetet ígér, és ezt be is tartja, akkor előrébb végez, mint a 99% húst ígérő, de csak 98-at tartalmazó termék, én mégis az utóbbit választanám. Az pedig, hogy milyen a csomagolás, a kutya szempontjából szintén tökmindegy.
2015. ápr. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám a húst eszi meg legjobban. Lehet azért, mert a kutya nem tápevésre született, aztán tudja neki mi a jó.Tápot nem is kap egyáltalán. Nem is volt neki még semmi baja, pedig már nem fiatal.
2015. ápr. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Ha én jól értelmeztem, akkor nem azt vizsgálták konkrétan, hogy melyik a legjobb a kutyák számára, hanem azt, hogy mit tüntetnek fel a csomagoláson mint összetevő, és hogy valójában azt hány százalékban tartalmazza a táp.
2015. ápr. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

Na jó, azért legyünk tényszerűek és próbáljuk meg értelmezni a szöveget !

A felmérés nem arról szólt, hogy melyik a legjobb összetételű, legegészségesebb kutyatáp, hanem arról, hogy melyiknek legpontosabb a címkéje, megfelel-e a beltartalom a feltüntetettnek.

Magában a cikkben rengeteg csúsztatás van.


Itt van a pontos vizsgálati eredmény:


[link]

2015. ápr. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezt most valaki magyarázza már el az én kutyámnak, hogy hiába nagyon szereti az ízét, egészséges, ragyogó szőrű és fogú, energikus és tökéletes súlyú a Royal Canintól, de az csak egy "túlhájpolt" és túlárazott szar és mostantól egyen valami noname olasz tápot, mert valami egysíkú teszten ez így jött ki. Voilá Pocó kutya, most kidobom a tápodat, és dörzsölöm a markomat, hogy mostantól még ideológiát is gyártanak arra, hogy miért jó a kutyám kajáján spórolni...
2015. ápr. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

"Utóbbinál a szakemberek olyan szempontokat vettek figyelembe, mint, hogy mennyire elfogadható az állattartó számára a táp szaga, vagy épp milyen a termék megjelenése (szín, forma, töredezettség)"


Tehát nem a kutya szempontjait nézték, hanem a gazdi szempontjait. Valljuk be azért, hogy a kutyát marhára nem érdeklik ezek az attribútumok, kivéve talán a szagát. Viszont ott se olyan módon, ahogyan a NÉBIH vizsgálta. Jellemzően minél büdösebb valami az ember számára, a kutya annál szívesebben eszi meg. Megmondom őszintén, hogy én ennek a vizsgálatnak semmi értelmét se látom.

2015. ápr. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez a teszt kb annyit ér, mint az a Stiftung Warentest, amin az Aldi Romeo győzött: érdekes adalék, ami talán arra alkalmas, hogy az abszolút kóklereket kiszűrje, akik már a táp _analitikai_ összetételéről is kamuznak, de ennyi, a használható tápok rangsorának felállítására alkalmatlan, ahogy arra is, hogy eldöntsük, mit adjunk a kutyának. Mert ami igazán számít, az az, hogy miből van az a táp és az úgy jó-e a kutyának, na ez az, amit nem vizsgálnak.
2015. ápr. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Nem lepődtem meg.


Már, úgy egy évvel ezelőtt, szintén NÉBIH vizsgálat eredményeképpen a LIDL Coshida marha macska-nedvestápja lett a legjobb. Az értékelési szempontok ugyanilyenek voltak, úgyhogy az intézmény nevét meglátva, már tudtam mire lehet számítani. (Ezzel nem bántom őket; ők az intézmény feladatainak megfelelően, élelmiszerbiztonsági és fogyasztóvédelmi szempontok szerint vizsgálnak. Ezt, az előttem írók, már jól leírták.)


Ami azért mégis meglepett, hogy szubjektív vizsgálatuk azt értékelte, hogy az ÁLLATTARTÓK SZÁMÁRA milyen a szag (a lányom öklendezik, ha a macska nedvestáp szagát megérzi, a macska meg sikoltozva követeli), szín (kutyánál!!!). A formáról is lehetne sokat értekezni, nem tudom, hogy az értékelésben résztvevők ennek objektív szempontjaival tisztában voltak-e. (Például csak egy szempont: a fogtisztító hatás.) A keménység, például, említve sincs.

És ami még szintén szubjektív: az egyedek. Tapasztalatból tudom, hogy még egyazon alomból származó kutyáknál is: az egyiknek semmi baja nem volt egy táptól, a másik megőrült a viszketéstől, és hányt tőle.


Azt is megemlítem, hogy a vizsgálat – legalábbis a lista - nem igazán fedi le a magyarországi tápkínálatot. Az ár pedig? Nagy eltérések vannak a különböző beszerzési helyeknél. (Már, ami nem sajátmárkás, és több helyen is kapható.)


Én továbbra is azon intézmények vizsgálati eredményeit veszem figyelembe, ahol a meglévő hasznos összetevők plusz-pontokat, a hiányzó hasznosak és a haszontalanok mínusz-pontokat, a károsak sok-sok mínusz pontot kapnak, elsődleges értékelési szempontként. Na, ha itt majd megelőzi, mondjuk, a Taste Of The Wild-et, mondjuk, egy illatszerbolt-lánc sajátmárkás kutyatápja, akkor majd meglepődöm.

2015. ápr. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!