Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy képzik ki a rendőrkutyákat?

Hogy képzik ki a rendőrkutyákat?

Figyelt kérdés
Hogy lehet pl.a kapd el-t!Megtanitani?Mg mindent amit a rendőrkutyák tudnak?Akár ilyen bónuszt:hozz virágot!Meg ilyenek?
2015. ápr. 2. 11:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Kutyaiskolaban. Laikusnak tilos ilyesmivel probalkoznia, mert nagyon durvan el lehet cs.szni a kutyat ugy, hogy kozveszelyes legyen. Ha ilyenekre akarod tanitani a kutyadat, menj el egy jo orzo-vedo tanfolyamra kutyasuliban es jard vegig.
2015. ápr. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Melyik kutyasuli a legjobb?
2015. ápr. 2. 12:04
 3/16 anonim ***** válasza:
Annyira nem vagyok otthon a munkakutyazasban, meg amugy sem tudom, merre laksz. De a legtobb suliban van orzo-vedo foglalkozas, keress fel par iskolat a kornyeken es erdeklodj.
2015. ápr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Amit a rendőrkutyák tudnak, legtöbbjét magánszemélynek nem lehet alkalmazni.Rendőrkutyákat rendőrkutya kiképzésben részesítenek.

A "hozz virágot" jellegű gyakorlatokat pedig pl a 101 kutyatrükk című leírásból megtanulhatod.

2015. ápr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Utolso, ez igaz, de hasonlot tanithatnak neki kutyasuliban.
2015. ápr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi!Ott mennyi ideig képzik a kutyákat?
2015. ápr. 2. 12:29
 7/16 anonim ***** válasza:
Hol?
2015. ápr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
És mire?
2015. ápr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A rendőrkutyák alap kiképzését nem a rendőrség végzi. A rendőrség növendék (10-12 hónapos) kutyákat vásárol, többnyire kereskedőktől, akik magán személyektől veszik a kutyát. Ezek a magán személyek rengeteg munkát fektetnek a kutyákba. Ami fontos, hogy nagyon apportos legyen, alap engedelmességet, nyomkövetést és ezt a "csibészelést" tudják, ezt gyakorolják velük.

Amennyire én tudom ezek a magánszemélyek nem szívesen adnak a magyar rendőrségnek kutyát, vagyis olyan áron mennek a jó kutyák, amiket a magyar rendőrség nem fizet ki, holland, belga, német, stb rendőrségek veszik meg az itt felnőtt és kiképzett kutyákat.


Fontos megjegyezni, hogy ezek a kutyák nem családi kutyák, teljesen máshogy élnek, többnyire kennelben. Most onnan kihozod a kutyát napi 2x1 órára az 100 %-osan rád fog figyelni, szívesen dolgozik, mivel egész nap unja magát szerencsétlen. Sokkal könnyebb együtt dolgozni egy ilyen kutyával, mint egy olyannal, ami egész nap veled van, mint a normál kutyák.


Ezeket a dolgokat én másod kézből tudom, szóval elnézést, ha esetleg hülyeséget állítottam volna.

2015. ápr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A kutyasuliban.Hát igazából neki nincs kennelje, láncon van tartva,de jó sokat dolgozik.Jó apportos de egy idő után nem érdekli.Ma reggel veszettül ugatta a postást.De ha az bejön,inkább üdvözli de aki neki nem szimpi,azt tovább ugatja.
2015. ápr. 2. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!