Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy beaglenek elég ennyi...

Egy beaglenek elég ennyi foglalkozás?

Figyelt kérdés

Lesz egy beagle kölyökkutyánk. Párom ötlete volt, ugyanis ő imádja az állatokat. A gyerekekkel (4 és 8 évesek) kiválasztottuk a beagle fajtát. Mindenki nagyon lelkes, nem tudom meddig lesz ez így.

Napi 4-5 óra séta lenne. Én reggel elkísérném vele a kisebbet oviba, ami kb. egy óra lenne. Délelőtt a férjem vinni el egy fél órára. Délután ismét el a kisgyerekért. Utánna a gyerekek futkosnának vele az udvaron. Később még a párom elvinné egy-két órára a mezőre vagy erdőbe és este még egy rövidebb séta. Azt hallottuk hogy a beagle egy nagy mozgásigényű fajta, ezért bizonytalanodtunk el egy kicsit. Egyébként napi 4 órát lenne egyedül és jó időben vinnénk hosszú túrákra. A férjemnek már gyerekkorában voltak kutyái, de nekem ez lesz az első és izgulok.

Még ezek a kérdéseim: A beagle gyerekszerető kutyafajta? (Tudom, hogy az is kell hogy a gyerekek ne piszkálják, de most így általában vagy tapasztalat alapján kérdezem) Elég neki ennyi mozgás? Könnyen nevelhető/tanítható? Ugatós?


2015. ápr. 2. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha valóban betartjátok a leírtakat, és ivartalaníttatjátok a kutyát (mert sok kutya az ivarosság miatt szökik, ezért érdemes a műtéten gondolkozni!), tökéletes társatok lesz!

Általában gyermekszeretőek, de persze egyedfüggő is. Viszont elég makacs fajta, következetes nevelést igényel!

2015. ápr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha ez hosszútávon is így maradna, ahogy leírtad, akkor a beagle elégedett lehet. :) Lehet, hogy az oviig való gyerektempójú séta kicsit lightos neki, de ha a férjed elviszi futni, ahol istenigazából kirohanhatja magát, akkor elég lesz.

Mindenképpen vigyétek el kutyaiskolába és már kicsi korától alakítsatok ki minél szorosabb kötődést, mert a beagle-k (amellett, hogy iszonyat okosak), roppant makacsok tudnak lenni, és egy kaland őket pl szabadon engedni bárhol.

A gyerekek mellé kifejezetten ideális, fát lehet vágni a hátukon. Persze a gyerekeket is meg kell tanítani a kutyával való bánásmódra.

Mint minden kopó, a beagle-k többsége is ugatással fejezi ki az örömét, bánatát, nemtetszését, unalmát, izgalmát, az időjárást, ill. azt, ha bejön egy szúnyog a lakásba. Szóval igen, ugatósak. :) De ha okosan, következetesen nevelitek, akkor ez elég jól leredukálható.

Könnyen tanítható. Főleg jutalomfalattal. Nagyon-nagyon kajásak. Más téma, hogy a megtanult trükköt jutalomfalat nélkül is végrehajtja-e. :) Egy jó tanács: ne hagyd, hogy hozzáférjen a szemeteshez.


Sok sikert hozzá, választhattatok volna egyszerűbb fajtát is, de ha összefog a család, akkor szerintem megbirkóztok vele. :)

2015. ápr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, elég ennyi mozgás neki, ha ezt mindig meg is kapja. Gyerekekkel is jól elvan.

Kissé makacs fajta, de értelmes. Megfelelően kell motiválni. Mivel vadászkutya, a behívás az, ami nehezebben mehet, erre kiskorától nagyon figyeljetek.

2015. ápr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez tökéletes egy beagle-nek :)

Ha a gyerekeknek is megtanítjátok, hogy hogyan kell bánni egy kutyával, akkor nagyon jó választás. ( a mi beagle-nk is 3 gyerek mellett nőtt fel :))

Kissé makacsak tudnak lenni, és következetesen kell őket tanítani. Még annyit tanácsolnék, hogy a behívást kis korától kezdve gyakoroljátok vele, mert ha nem fektettek rá nagy hangsúlyt és szagot fog, nehéz visszahívni.

Elég ugatós (legalábbis a miénk), de nem olyan nehéz róla leszoktatni.

2015. ápr. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Azért megnézem, h a kisgyerekkel te 12 évig oviba fogsz menni reggelente...Na meg meg délután érte.

Na meg h minden nap. Persze....

2015. ápr. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!